5 pomysłów na firanki do kuchni

Kuchnia to serce każdego domu. Jeśli chodzi o wyposażenie i dekorację kuchni, większość właścicieli domów nie poświęca wiele uwagi firanom w kuchni. Jeśli Twoja kuchnia wymaga remontu, rozważ ulepszenie wystroju okna w kuchni. Możesz być zaskoczony, jak kuchenne zasłony okienne mogą zmienić charakter pomieszczenia. Zebraliśmy pięć pomysłów na zasłony kuchenne. Zapraszamy do dzisiejszego wpisu, gdzie uzyskasz wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniego wzoru, materiału i stylu firan kuchennych.

1. Styl współczesny

Współczesny wystrój charakteryzuje się gładkimi oraz czystymi liniami. Jest to prostota w czystej postaci. Wybierz subtelne firanki do kuchni, aby kontrastowały z ciemniejszymi meblami. Jeśli kuchnia jest bardziej nasłoneczniona, warto rozważyć montaż rolet.

2. Styl nowoczesny

Jeśli Twoje szafki, urządzenia lub wyspa są w tej samej rodzinie kolorów, wybierz pasujący kolor do firan okiennych w kuchni. W nowoczesnych kuchniach z dużymi oknami lub drzwiami tarasowymi rozważ połączenie odcieni rzymskich i zasłon na całą długość.

3. Styl wiejski

W wiejskiej kuchni nie może zabraknąć uroczego zestawu zabiegów okiennych! Te zasłony z tkaniny opadającej pięknie uzupełniają wystrój domu i idealnie pasują do małego okna. Ten odważny wzór dobrze komponuje się z białymi zlewozmywakami wiejskimi, drewnianymi blatami i meblami oraz szafkami w neutralnych kolorach.

4. Styl Śródziemnomorski

Nie musisz mieć śródziemnomorskiej kuchni, aby przyjąć śródziemnomorski wystrój. Paleta kolorów śródziemnomorska obejmuje odcienie ziemi, takie jak czerwień, brąz, piasek i żółty oraz kolory przybrzeżne, takie jak bogaty błękit i zieleń morskiej piany, które przypominają morze i niebo. Jeśli w Twojej kuchni są ciemniejsze meble, szafki i urządzenia, wybierz zasłony lub rolety w kolorze ziemi. Jeśli wolisz chłodniejsze odcienie i masz urządzenia w kolorze białym lub ze stali nierdzewnej, idealny może być błękit śródziemnomorski.

5. Styl nadmorski

Aby zaaranżować kuchnię w stylu nadmorskim, powieś firany lub dekoracje okienne w morskie paski, lub zabawne wzory plażowe. Delikatne kolory, takie jak biały, jasnoszary lub jasnoniebieski, dobrze sprawdzają się w kuchniach przybrzeżnych.

3 wskazówki dotyczące wyboru firan kuchennych

1. Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo ma kluczowe znaczenie przy wyborze firan kuchennych. Twoja kuchnia to centrum gotowania i pieczenia, co oznacza ciepło, dym, wrzące płyny i nie tylko. Staraj się omijać materiały łatwopalne lub pochłaniające zapachy, takie jak poliester. Unikaj także tkanin wymagających dużej konserwacji, które są trudne do czyszczenia, ponieważ firany kuchenne mogą szybko się zabrudzić.

2. Rozmiar i lokalizacja okna w kuchni

Okna kuchenne mogą różnić się wielkością i lokalizacją. Podczas gdy wiele kuchni ma jedno lub kilka małych okien za zlewem, inne kuchnie sąsiadują z szerokimi oknami lub drzwiami tarasowymi. Zwróć uwagę na okna kuchenne, w których chcesz dodać zasłony, aby uzyskać prawidłowe wymiary. Musisz określić długość kurtyny, szerokość, rodzaj uchwytów karnisza i inne specyfikacje.

3. Rodzaj tkaniny i nagłówka

Nie wszystkie tkaniny zasłonowe pasują do okien kuchennych. Na przykład zamsz, aksamit lub jedwab nie pasowałyby do kuchni. Z drugiej strony bardziej praktyczny jest przezroczysty woal lub bawełna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here