Co można budować bez zgłoszenia 2023?
Co można budować bez zgłoszenia 2023?

W Polsce istnieją przepisy, które określają, jakie prace budowlane wymagają zgłoszenia do odpowiednich organów. Jednakże są pewne rodzaje prac, które można wykonać bez konieczności składania wniosków i uzyskiwania pozwolenia na budowę. W tym artykule przedstawimy listę tych prac oraz wskazówki dotyczące ich realizacji.

Domek letniskowy do 35 m²

Czy wiesz, że możesz zbudować domek letniskowy o powierzchni do 35 m² bez konieczności składania zgłoszenia budowlanego? Tak, to możliwe. Od 2023 roku Polska wprowadzi nowe przepisy dotyczące budownictwa jednorodzinnego i usługowego. Dzięki nim wiele przedsiębiorstw będzie mogło prowadzić działalność gospodarczą na mniejszą skalę niż obecnie.

Nowa ustawa stanowi, że jeśli chcesz postawić budynek mieszkalny lub rekreacyjny o powierzchni nieprzekraczającej 35 m² na terenie prywatnym – nie musisz składać wniosku ani uzyskiwać pozwolenia od organów administracji publicznej. Ta zmiana pomoże wielu osobom w realizacji swoich marzeń o domku letniskowym czy altanie ogrodowej.

Wszystko oczywiście pod warunkiem spełnienia kilku wymogów formalnych oraz technicznych określonych przez prawo budowlane:

– Budynek musi być wolnostojący
– Powinien znajdować się co najmniej piętnaście metrów od granicy posesji
– Nie może mieścić więcej niż jedno pomieszczenie przeznaczone do stałego zamieszkania

Zgodnie z regulaminem użytkowania takiego domu można go wykorzystywać jako miejsca rekreacyjnego – idealnego rozwiązania dla osób ceniących sobie spokój i bliskość natury. Takie domki letniskowe doskonale sprawdzą się także jako miejsce wypoczynku dla rodzin z dziećmi, które chcą spędzić czas na świeżym powietrzu.

W Polsce panuje duży popyt na takie rozwiązania budowlane. Coraz więcej osób szuka sposobów na odpoczynek poza miastem i zamieszkania w pobliżu lasów czy jezior. Dlatego też nowe przepisy stanowią idealną okazję do inwestycji – zarówno prywatnej jak i biznesowej.

Budowa takiego domku nie wymaga dużych nakładów finansowych ani specjalistycznych umiejętności technicznych. Wystarczy jedynie zaplanować projekt oraz postawić budynek według wytyczonych przez prawo norm bezpieczeństwa konstrukcyjnego – to wszystko! Cały proces od początku do końca można ukończyć nawet w ciągu kilku miesięcy!

Domek o podobnych parametrach możemy spotkał również już dzisiaj np.: nad polskim morzem lub górami Tatrami gdzie właściciele wynajmują go turystom poszukujących niedrogiej alternatywy dla hotelowego zakwaterowania.

Podsumowując: Budowanie małego domku rekreacyjnego jest prostsze niż myślisz! Nowe regulacje pozwalają bowiem uniknąć kosztownych procedur administracyjno-prawnych oraz uzyskania odpowiedniego pozwolenia. Zgodnie z prawem, możesz postawić taki budynek na swojej prywatnej działce o powierzchni do 35 m², co stanowi idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie spokój i bliskość natury.

Jeśli więc masz marzenie o budowie własnego domku letniskowego lub chcesz w inny sposób wykorzystać nowe przepisy – nie wahaj się! Skorzystaj z tej okazji i spełnij swoje marzenia już dziś!

Wezwanie do działania: Przypominamy, że według obowiązujących przepisów w 2023 roku można budować bez zgłoszenia jedynie niewielkie budynki gospodarcze o powierzchni do 35m² oraz niektóre małe konstrukcje takie jak altany czy ogrodzenia. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem i wymaganiami dotyczącymi tego typu prac. Więcej informacji na temat możliwości budowlanych znajdziesz pod adresem https://wykurzyckurzajke.pl/.

Link tag HTML: https://wykurzyckurzajke.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here