Czy na allegro trzeba płacić za ogłoszenie?
Czy na allegro trzeba płacić za ogłoszenie?

Czy na Allegro trzeba płacić za ogłoszenie?

Jednym z najpopularniejszych serwisów aukcyjnych w Polsce jest bez wątpienia Allegro. To miejsce, gdzie można znaleźć przeróżne przedmioty – od ubrań i elektroniki po samochody czy nieruchomości. Wiele osób korzysta z tej platformy zarówno jako kupujący, jak i sprzedający. Jednak wielu ludzi zadaje sobie pytanie: „Czy na Allegro trzeba płacić za wystawienie ogłoszenia?”.

Wystawianie darmowych aukcji

Początkowo wiele lat temu, wystawianie ofert na stronach internetowych było całkowicie darmowe dla użytkowników. Ale to się zmieniło! Obecnie większość portali wymaga opłaty za zamieszczenie oferty handlowej.

Stare czasy…

Kiedyś istniała możliwość dodania dowolnej ilości zdjęć do swojej reklamy oraz jej edycja niezależnie od czasu wygaśnięcia określonego terminowego ważności wpisu.

Zmiana polityki portalu

Niestety kilka lat temu nastąpiła pewna zmiana polityki dotycząca tego typku usług o charakterze sprzedaży.
Od tamtej pory każda oferta ma ograniczoną liczbę zdjęci (chociażby 3 sztuki). Jeśli użytkownik chce dodać więcej, musi za nie zapłacić.
Dodatkowo zdjęcia do ogłoszenia trzeba dostarczyć już przed jego opublikowaniem.
Nie można również edytować treści reklamy po jej publikacji.

Formy płatności

Ale jakie są metody i koszty związane z wystawianiem ofert na Allegro?

Pakiet Standardowy

W przypadku pakietu standardowego sprzedający ma możliwość wystawienia jednej aukcji o wartości minimalnej równoważnej złotemu polskiemu oraz pięciuset darmowych aukcji w danym miesiącu kalendarzowym. Koszt takiego pakietu wynosi dziesięć złotych netto co tydzień.

Zwrot prowizji

Jednakże jeśli sprzedany towar spełni wszelkie wymagania zakładanego przez portal regulaminów (co dotyczy między innymi wiarygodnego konta, odpowiedniej jakości produktów), ceny wysokoś i terminowej realizacji zamówienia – serwis ten gwarantuje zwrot wydatków poniesionych podczas dokonywania transakcje handlowej!

Najważniejsza informacja!

Komisja jest odliczana procentowo od kwoty końcowej transakcie rozliczeniowej! Ilość stawkowa uzależniona jest od wysokości tejże kwoty.

Pakiet Pro

Drugą opcją, jaką oferuje Allegro dla sprzedających jest pakiet pro. Koszt takiego rozwiązania to trzydzieści złotych netto na tydzień.
Jest on dostępny wyłącznie dla użytkowników posiadających co najmniej 100 pozytywnych komentarzy jako kupujący i minimalne doświadczenie w postaci pięciu zakończonych transakcji handlowej w ciagu ostatniego roku kalendarzowego.
Dzięki temu pakietowi można wystawić jedną aukcję o wartość równowartość jednego polskiego grosza oraz dziesięć tysięcy darmowych ogłoszeń miesiącu!

Dodatkowe korzystne warunki

  • Zwrot prowizji za udane transkacje
  • Mniejsze opłaty za dodawanie zdjęć (o określonej ilości)
  • Skrócony czas publikacji reklamy – umieszczona oferta widoczna będzie przez czternaście dni bez możliwości przedłużenia tego terminu

Cennik usług na Allegro

Nazwa Pakietów: Koszt Tygodniowy Netto:
Pakie Standardowe 10 zł
20 zł
Ilość darmowych ogłoszeń w ciągu miesiąca: 500 sztuk
-z żetonami dodatkowymi za możliwość wystawienia więcej reklam!
Za ich zakup się płaci tak jak to jest określone przez regulamin Allegro! W zależności od wielkości pakietu – cena za jedno zdjęcie wynosi kilkanaście groszy do ponad 1 PLN.
Najtańsze są pakiety na ilość co najmniej tysięcy ofert, ale już przy mniejszych warto zapoznać się z cenami i wybrać najlepszą opcję dostępnego dla nas budżetu.

Pakiet Pro kosztuje trzydzieści złotych netto tygodniowo. Dzięki temu rozwiązaniu sprzedający może skorzystać z większej liczby korzystnych warunków niż w przypadku standardowego pakietu.Dokładne informacje o cenniku znajdują sie TUTAJ!.

<h2

Tak, na Allegro trzeba płacić za wystawienie ogłoszenia.

Link do strony turistiko.pl: https://www.turistiko.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here