Do czego służy bidet i czy warto instalować go w łazience

Okazuje się, że chociaż bidet jest już powszechnym elementem wyposażenia łazienek, to nadal ogrom osób zupełnie nie wie, do czego go wykorzystywać. Co to jest bidet i do czego służy? W jakich przestrzeniach łazienkowych sprawdza się najlepiej? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej. Informacje pomogą Ci podjąć decyzję, czy zamontować bidet w swojej nowej łazience. Dowiedz się więcej już teraz. 

Czym jest bidet i do czego służy?

Bidet jest urządzeniem sanitarnym, które służy do podmywania, ale bez konieczności całkowitego rozbierania się. Jest wygodnym elementem wyposażenia, jeśli zabiegi higieniczne i utrzymanie czystości tych intymnych miejsc ciała mają przebiegać nie tylko w wannie czy w kabinie prysznicowej. Bidet pozwala na mycie miejsc intymnych w wygodnej pozycji siedzącej i z wykorzystaniem bieżącej wody. 

Kiedy bidet sprawdzi się najlepiej?

Zachowanie czystości naszej strefy intymnej jest wręcz podstawą w ramach całkowitej higieny ciała. Bidet sprawdza się doskonale do podmywania się bez potrzeby wchodzenia do wanny czy pod prysznic. Nadaje się więc idealnie, jeśli zabiegom higienicznym mają być poddawane tylko miejsca intymne. 

Bidet sprawdzi się doskonale w każdym domu, korzystają z niego przede wszystkim kobiety, ale tego rodzaju wyposażenie jest dostosowane również dla mężczyzn. Zaleca się, aby bidet montowany był przede wszystkim w łazienkach, z których korzystają seniorzy albo osoby ograniczone ruchowo, dla których sporym problemem jest codzienna kąpiel w wannie albo w kabinie prysznicowej. 

Tak naprawdę bidet służy naszej wygodzie i komfortowemu dbaniu o czystość, dlatego z powodzeniem może być montowany w każdej łazience, wedle indywidualnych potrzeb. 

Jak korzystać z bidetu? 

Bidet wyposażony jest w kurki, które po odkręceniu pozwalają na uruchomienie strumienia wody. Co ciekawe, na rynku dostępne są różne baterie do bidetów, różniące się przede wszystkim systemami w zakresie regulacji strumienia wody czy możliwości zmiany jego rodzaju. 

Korzystanie z bidetu jest naprawdę proste i z łatwością poradzi sobie z tym nawet dziecko. Na bidecie należy usiąść przodem bądź tyłem i odkręcić kurki, a następnie wykonać podstawowy zabieg myjący części intymne. 

Co ważne, bidet absolutnie nie służy do załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych, przed skorzystaniem z tego rodzaju wyposażenia łazienki takie potrzeby należy zrealizować w toalecie. 

Toaleta z bidetem – czy to dobre rozwiązanie?

Ponieważ samodzielny bidet zajmuje sporo miejsca i najczęściej montowany jest w łazienkach o większym metrażu, to dla małych przestrzeni łazienkowych dostępne jest równie komfortowe rozwiązanie. Inwestorzy, którzy chcą korzystać na co dzień z bidetu, ale metraż łazienki nie pozwala na instalację tego samodzielnego, mogą nabyć WC z opcją bidetu. Takie 2 w 1 jest świetną opcją, ale należy zwrócić szczególną uwagę na zachowanie optymalnej sterylności takiego sprzętu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here