Jakie byliny kwitną najdłużej?
Jakie byliny kwitną najdłużej?

Niektóre byliny kwitną przez całe lato i jesień, dodając koloru do ogrodu nawet po zakończeniu sezonu letniego. Oto kilka przykładów roślin, które mogą cieszyć oko przez długi czas: stokrotki, jasnota purpurowa, kosaciec syberyjski oraz niezapominajka leśna.

Męczennica

Jeśli szukasz roślin, które będą pięknie kwitły przez długi czas, warto zwrócić uwagę na męczennicę. Ta bylina jest nie tylko łatwa w uprawie i pielęgnacji, ale również oferuje wiele różnych odmian o różnych kolorach kwiatów.

Męczennica to bardzo popularna bylina wśród ogrodników ze względu na swoją wytrzymałość i odporność na choroby oraz szkodniki. Kwitnie ona od czerwca aż do września lub października – co stanowi niemalże całe lato! Dzięki temu można cieszyć się jej pięknością przez dłuższy czas niż większości innych letnich roślin.

Oprócz tego mężczyzna wystarczy jednorazowo posadzić ją odpowiednio glebie bogatej w składniki mineralne i zapewnić regularne podlewanie oraz nawożenie (szczególnie jeśli chcemy uzyskać obfite kwitnienie). Mimo że ta bylina preferuje słonecznie miejsca to może także prosperować przy półcieniu albo też lekkim ocienieniu.

Istnieje wiele odmian tej rośliny. Najpopularniejszą jest ‚Katherine’ – którą cechują duże żółte lub pomarańczowe płatki korony; natomiast ‚Victor Reiter’ ma fioletowe-karminowe płatki korony. Inne odmiany męczennicy mają kolorowe kwiaty, takie jak białe czy różowe.

Męczennica to również cenna roślina lecznicza i kosmetyczna – jej korzeń zawiera składniki przeciwzapalne oraz łagodzące stany zapalne skóry; z kolei płatki korony stosuje się do produkcji mydeł i perfum.

Warto pamiętać, że aby uzyskać pięknie zakwitającą mężczyzną w ogrodzie lub na balkonie trzeba zadbać o kilka podstawowych rzeczy: odpowiedni dobór stanowiska, gleby – której musimy dostarczyć nie tylko odpowiednio dużo nawozów ale także regularnych dawek wilgoci (szacunkowo ok 10-15 cm głebokości) oraz oczywiście systematycznej pielęgnacji tj. usuwanie suchych liści czy też obumarłych części byliny (np. pochwy).

Podsumowując warto dodać że mężczyzna jest świetnym wyborem dla osób posiadających ogród albo chcących ozdobić swoje wnętrza zielenią bez zbędnej pracy nad utrzymaniem roślin w idealnym zdrowiu przez cały czas ich wegetacji!

Wezwanie do działania: Sprawdź na stronie https://www.puwn.pl/ jakie byliny kwitną najdłużej.

Link tag HTML do strony https://www.puwn.pl/:
Pułtuskowy Uniwersytet Trzeciego Wieku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here