Które drzewa mają złą energię?
Które drzewa mają złą energię?

Nie jest możliwe, aby drzewa miały „złą energię”. Każde drzewo pełni swoją rolę w ekosystemie i przyczynia się do jego równowagi. Nie ma naukowych dowodów na to, że jakiekolwiek gatunki drzew posiadają negatywną lub pozytywną energię.

Dąb

Dąb, czyli Quercus robur, to drzewo o potężnym pniu i koronie rozłożystej na wiele gałęzi. Jest on jednym z najbardziej charakterystycznych gatunków lasów liściastych w Europie Środkowej. Dąb jest również symbolem siły i mocy – jego drewno stosowane jest do produkcji mebli oraz budowy domów.

Jednakże istnieją też przesądy, według których dąby mają negatywny wpływ na ludzi przebywających w ich pobliżu. Wierzono dawniej nawet, że dębowe deski podłogowe powodują choroby psychiczne u mieszkańców danego pomieszczenia.

Czy faktycznie można mierzyć energię drzewa? Badania naukowe nie dostarczają nam żadnych dowodów na ten temat; jednak warto wspomnieć o kilku cechach dębu z punktu widzenia feng shui – tradycyjnej chińskiej sztuki harmonizowania przestrzeni życiowej.

Wg tej koncepcji roślinność ma swoje miejsce we wszechświecie jako żywe organizmy posiadające określoną ilość qi (energii życia). Fakt ten stanowi podstawowzą ideologię tej metody aranżacji wnętrz: poprzez dobór odpowiednich roślin wzmacnia się pozytywnie taki aspekt naszego życia jak zdrowie lub bogactwo materialne .

Dąb, według feng shui, ma mocno związaną energię ziemi. Wprowadzenie do wnętrza dębowych mebli lub dekoracji może więc wpłynąć na zmniejszenie przepływu pozytywnej energii i utrudnić osiąganie celów.

Należy jednak pamiętać o tym, że każde drzewo jest unikalne i posiada swoje własne właściwości energetyczne. Nie można jednoznacznie stwierdzić czy dany gatunek będzie miał pozytywny czy negatywny wpływ na nasze życie.

Podsumowując: nie istnieją żadne dowody naukowe potwierdzające teorię o negatywnym oddziaływaniu poszczególnych gatunków drzew na ludzi; natomiast warto zachować ostrożność przy wyborze elementów wystroju pomieszczeń w oparciu o różnego rodzaju tradycje kulturowe – takie jak np. feng shui – które mogą mieć znaczący wpływa  na nas samopoczucia w danym miejscu.

Wezwanie do działania: Sprawdź, które drzewa mają złą energię!
Link tagu HTML : Kliknij tutaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here