Maski proteinowe do włosów

Wśród różnorodności kosmetyków odżywczych do włosów konsument może się pogubić. Każdy produkt jest reklamowany jako najlepszy, wybór właściwego wydaje się zatem niemożliwy, gdy staje się przed drogeryjną półką. Podpowiadamy, jaką maskę do włosów wybrać.

Maski proteinowe do włosów – charakterystyka

Czym są proteinowe maski do włosów? To produkty zawierające białka, które pomagają odbudować strukturę włosa i poprawić jego kondycję. W składzie zgodnie z nazwą posiadają proteiny, takie jak proteiny owsa, soi, jajeczne, mleczne, jedwabiu, czy też elastyna lub keratyna.

Włosy składają się głównie z keratyny, jednak podczas farbowania i używania suszarek, lokówek oraz prostownic, mogą ulec uszkodzeniu. Czy to oznacza, że mamy zaprzestać tworzenia wymyślnych fryzur? Absolutnie nie! Tutaj z pomocą przyjdzie nam intensywna maska do włosów.

Jaką maskę do włosów wybrać?

Wszystko zależy od kondycji i rodzaju włosów. Inne potrzeby mają włosy tłuste, inne normalne, a jeszcze inne suche i zniszczone. Zwłaszcza w ostatnim typie intensywna maska do włosów znajdzie zastosowanie. Co prawda na rynku są dostępne szampony, które mają w swoim składzie proteiny, ale nie dadzą tak dobrych rezultatów jak intensywna maska do włosów.

Maski proteinowe do włosów – jak stosować?

Maski proteinowe do włosów powinny być nakładane na włosy wilgotne, a także rozczesane. Następnie warto owinąć głowę folią, jako że proteiny działają na włosy najlepiej, kiedy są rozgrzane. Intensywna maska do włosów powinna pozostać na kosmykach około 15 minut, po czym należy ją spłukać. Nie zaleca się stosować jej na włosy mokre, aby nie spłynęła oraz przesadzać z częstotliwością używania kosmetyku – wystarczy raz w tygodniu. Na zakończenie we włosy trzeba wetrzeć emolienty, czyli preparaty zmiękczające i nawilżające, występujące najczęściej w postaci odżywki.

Bogaty asortyment nie zawsze jest źródłem zadowolenia, czasami od przybytku głowa jednak może rozboleć. Zastanawiając się jaką maskę do włosów wybrać, dobrze rozważyć maski proteinowe do włosów. Aby jednak taka intensywna maska do włosów przyniosła efekty, jakich oczekujemy, wypada stosować ją zgodnie z zaleceniami producenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here