Piec elektryczny CO a istotne korzyści

Obecnie ogrzewanie elektryczne staje się bardzo popularne. Piece elektryczne CO, w przeciwieństwie do kotłów węglowych, w pełni wykorzystują pobraną energię do ogrzewania pomieszczeń. Sprawność tradycyjnego pieca CO wynosi od 60% do 80% i jest ograniczona oraz zależna od jakości zakupionego węgla. Z kolei sprawność pieca elektrycznego wynosi, aż 99,9%. Warto zatem rozważyć tę możliwość już na etapie budowy domu lub podczas wykonywania remontu.

Wygodne ogrzewanie za pomocą pieca elektrycznego CO

Dziś piec elektryczny centralnego ogrzewania kusi wielu klientów bardzo atrakcyjną ceną. Jest ona nawet dwukrotnie niższa od ceny pieca na eko – groszek. Dzięki rządowemu programowi dopłat „Czyste powietrze”oraz uldze termomodernizacyjnej każdy klient, który zakupi taki piec może otrzymać od 30% do 60% kosztów poniesionych na zakup pieca elektrycznego.

W przypadku montażu pieca elektrycznego jego największą zaletą jest wygoda użytkowania. Dzięki temu można zaoszczędzić czas, gdyż nie ma potrzeby:

– zamawiania oraz przenoszenia ciężkiego węgla

– dokładania węgla do pieca

– czyszczenia pieca

– wynoszenia popiołu

– pilnowania ustawień kotła CO

Dzięki zainstalowaniu elektrycznego pieca CO można pozbyć się ostatecznie wszechobecnego pyłu. Takich możliwości nie daje nowoczesny kocioł zarówno na pellet, jak i eko – groszek. Pozostawiają one bowiem w kotłowni osadzający się pył z sadzy. CO więcej piec elektryczny centralnego ogrzewania pozwala oszczędzać miejsce. Obecnie na rynku najmocniejszy elektryczny piec CO waży tylko 5,8kg posiada moc 15kW oraz ma 38 cm wysokości.

Montaż tego typu pieca w miejsce tradycyjnego kotła na paliwo stałe pozwala na doskonale wykorzystanie dotychczasowej przestrzeni w kotłowni np.: na suszarnię.

Jaka jest sprawność nowego pieca elektrycznego CO?

Piece na opał z węgla posiadają sprawność około 60%. Oznacza to, że tylko tyle procent energii jest przekazywana do systemu centralnego ogrzewania, z kolei reszta jest bezpowrotnie marnowana.

Tymczasem piece z podajnikiem wypadają dużo lepiej. A wszystko dzięki skomplikowanym systemom, które to odpowiadają za nadmuch powietrza i są w stanie osiągnąć aż 85% sprawności, a tracąc jedynie 15%.

Piec elektryczny centralnego ogrzewania ma sprawność na poziomie 99.9%. W związku z tym z 1 kWh prądu można uzyskać w praktyce tyle samo energii pod postacią ciepła.

Piec elektryczny CO – doskonały sposób na smog

Z roku na rok ogrzewanie elektryczne staje się coraz bardziej popularne wśród właścicieli wielu domów. Elektryczny piec CO nie zużywa opału tylko energię elektryczną, dzięki czemu jest bardziej ekologiczny niż tradycyjny kocioł na węgiel, który truje zarówno sąsiadów, jak i okolicznych mieszkańców. Smog jest niezwykle szkodliwy dla ludzi w bezpośrednim otoczeniu komina z którego to wydobywają się spaliny.

Energia której potrzebuje piec elektryczny CO do produkcji ciepła musi być w jakiś sposób wytworzona. W naszym kraju coraz większy udział w energetyce mają bardzo popularne instalacje fotowoltaiczne. Z kolei zimową porą głównym dostawcą prądu do ogrzewania elektrycznego pieca jest elektrownia.

Posiadając instalację fotowoltaiczną można liczyć na wiele korzyści. Nawet zimą potrafi ona produkować prąd. Co prawda nie są to tak duże uzyski jak w letni słoneczny dzień, lecz uzyskana tym sposobem energia pozwala częściowo zasilać piec elektryczny. Montaż pieca elektrycznego to sprawdzona inwestycja na długie lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here