Wózki widłowe

Wózki widłowe są najczęstszym narzędziem prac magazynowych, składów budowlanych, hurtowni i tym podobnych. Są najszybszym sposobem przemieszczania dużych ilości różnych produktów, które czasem ważą nawet kilka ton, bez użycia bardziej skomplikowanego sprzętu. Wózki te potocznie nazywa się widlakami i mają one napęd silnikowy, co pozwala im na szybkie przemieszczanie się. Można wyróżnić kilka rodzajów takich wózków różniących się napędem oraz funkcją.

Jak zdobyć uprawnienia?

Aby posługiwać się wózkiem widłowym w miejscu pracy, należy mieć do tego specjalne uprawnienia. Po przejściu specjalistycznego kursu podchodzi się do państwowego egzaminu, który organizuje specjalna komisja. Samo ukończenie kursu nie jest jednoznaczne z uzyskaniem licencji. Dopiero gdy zdamy państwowy egzamin, otrzymamy pozwolenie na posługiwanie się wózkiem mechanicznym. Zapisanie się na kurs na wózki widłowe może być samodzielną inicjatywą, a czasem możemy zostać skierowani na niego z pracy. Zdarza się też, że to pracodawca pokrywa koszt kursu. Do prowadzenia wózka dopuszcza się wyłącznie osoby pełnoletnie.

Gdy wózek widłowy potrzebuje naprawy

Dla nas ważny jest serwis i naprawa wózków widłowych. Nasze usługi to m.in. kompleksowa renowacja wózków wielu firm, przeglądy techniczne, naprawa i renowacja hydrauliki siłowej, a także montaż instalacji gazowej. Zajmujemy się również naprawą silników oraz skrzyń biegów, a na czas naprawy oferujemy możliwość wypożyczenia wózka zastępczego. Montujemy dodatkowe oprzyrządowanie w wózkach, takie jak przesuwy boczne wideł czy chwytaki obrotowe. Zamontujemy opony pneumatyczne lub superelastyczne na miejscu u klienta. Gdy zdarzy się taka potrzeba, nasz serwis oferuje pogotowie serwisowe, które zjawi się jak najszybciej będzie to możliwe. Na każdą wykonaną pracę dajemy gwarancję. Jest ona potwierdzeniem jakości najwyższych usług, które oferuje nasz serwis. Dla nas priorytetem jest bezpieczeństwo i zadowolenie klienta. Sprawdź nas i naszą ofertę na: Wózki widłowe – Przeglądy, serwis i szkolenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here