Brązowe rolety

Wszystkie kolory natury stały się hitem ostatnich sezonów. Wśród nich nie mogło zabraknąć także brązów, które doskonale współgrają z innymi odcieniami, znajdowanymi przez nas na co dzień w naturalnym otoczeniu. Zobaczmy zatem, w jaki sposób możemy pokusić się o wykorzystanie brązów i czy w ogóle warto to robić?

Brąz jako symboliczny kolor

Każdy kolor ma swoje symboliczne znaczenie, a brązowy z całą pewnością się pod tym względem nie różni od pozostałych barw. Jest kolorem pełnym znaczeń, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Zastanów się zatem, jakie skojarzenia budzi w pierwszej kolejności?

Brąz to przede wszystkim kolor ziemi i natury. Widzimy go każdego dnia na pniach drzew i wówczas, gdy odsłoni się przed nami gleba. Jest kolorem, który z tego powodu budzi dwa ważne skojarzenia – po pierwsze z plonami, roślinami, urodzajem i pokarmem; po drugie z ciężką pracą na roli, która jest konieczna do uzyskania tych plonów.

Oprócz tego brąz jest kolorem, który ma w sobie wiele powagi. Jest stonowany, głównie dlatego, że miesza w sobie czerwień, żółty oraz dużą dawkę czerni. Ta ostatnia sprawia, że brązy są niezwykle często postrzegane jako ciemne i ponure, choć wcale nie muszą być przygnębiające. Mimo że ciemne, wciąż jednak mogą być przytulne, otulające i pokrzepiające jak obecność samej natury.

Warto także zauważyć, że brąz nawiązuje do dawnych strojów osób ciężko pracujących. Był to między innymi kolor lokajów i służących, który wciąż jeszcze w naszej podświadomości budzi takie skojarzenia. Jest barwą pracoholizmu, oddania swojej pracy, ale też pewnej skromności i ciężaru, który spoczywa na ludziach.

Czy warto sięgnąć po brąz w swoim otoczeniu?

Jeśli po tych wszystkich cechach wciąż zastanawiasz się, czy warto decydować się na brązowe dodatki w domu, odpowiadamy jasno: oczywiście! Należy tylko robić to z pewnym rozsądkiem, aby zanadto nie przyciemnić wnętrza. Lepiej sięgać po jaśniejsze, nieco miodowe odcienie brązów, co pozwoli na optyczne rozświetlenie pomieszczenia, a jednocześnie doda mu ciepła i przytulności.

Po brązy warto sięgnąć szczególnie tam, gdzie chcemy poczuć się ciepło, miło i bezpiecznie, na przykład w salonie czy sypialni. Dobrze sprawdzą się także jako kolory biznesowe. Warto przy tym pamiętać, że często wprowadzamy ten kolor do pomieszczeń automatycznie, na przykład jako deski podłogowe czy meble w naturalnym kolorze. Wówczas warto przemyśleć, czy dodać jeszcze jakieś brązy.

Brązowe dodatki

W wielu miejscach brązowe dodatki są tymi najbardziej pożądanymi i dosłownie idealnymi. Świetnie współgrają z zielenią, kolorem żółtym i pomarańczowym, a także różnymi odcieniami ochry. W związku z tym warto dodać chociaż kilka drobnych elementów w tym kolorze, aby urozmaicić i podkreślić wnętrze. Może to być drobnosta – poduszka, zasłony czy roleta, taka jak dostępna na stronie https://rolety24.net/rolety-dzien-i-noc/brazowe-rolety-dzien-noc. Niezależnie od tego, co dokładnie wybierzesz, z całą pewnością nie będziesz żałował.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here