Rolety dzień i noc na wymiar

Rolety są bardzo modnym dodatkiem do wielu mieszkań. Stanowią ciekawą alternatywę dla żaluzji, a coraz częściej także dla firan i zasłon. Sprawdzają się przede wszystkim tam, gdzie zależy nam na minimalistycznym wyglądzie okna, pozbawionym nadmiaru tekstyliów. Jednak jak się okazuje, możemy po nie sięgnąć również w innych okolicznościach.

Rolety, które towarzyszą firanom i zasłonom

Być może nie jesteś zwolennikiem sytuacji, w której z okna zupełnie znikają zasłony i firany, a na ich miejsce pojawiają się jedynie rolety. Oczywiście, w pełni cię rozumiemy! Istnieje wiele miejsc, w których takie rozwiązanie będzie zbyt skromne, czy wręcz zbyt surowe. Dlatego warto zdecydować się na zupełnie inny sposób aranżacji wystroju okien.

Zamiast rezygnować z firan i zasłon, warto uzupełnić je roletami. W wielu domach karnisz jest ustawiony w taki sposób, że firanka i zasłonka znajdują się stosunkowo daleko od szyby okna. Wówczas na samej szybie może znaleźć się roleta, która pełni przede wszystkim funkcję praktyczną i ogranicza ilość wpadającego do pokoju światła. Z kolei znajdująca się przed nią firanka sprawia, że nawet gdy dzień jest pochmurny i podniesiemy roletę, sąsiedzi nie będą mogli zajrzeć nam do mieszkania.

W chwili, w której chcemy połączyć klasyczne tekstylia i rolety, warto też zastanowić się, co zrobić z zasłonami. Często wystarczy wykorzystać je jako element czysto dekoracyjny, bez funkcji praktycznej. Wówczas wystarczy opuścić je wzdłuż okna, przesłaniając odrobinę ściany. Dzięki temu odpowiednio drapowane, elegancko przewiązane i dekoracyjnie przygotowane zasłony staną się ciekawym dodatkiem, który na pewno zwróci uwagę – ale funkcjonalność będzie leżeć po stronie rolet.

Rolety dzień i noc

Jeśli zdecydowałeś się na instalację rolet w swoich pokojach, z pewnością zastanawiasz się, który model będzie najlepszy. Oczywiście, aby podjąć decyzję, musisz rozpatrzyć swoją indywidualną sytuację. Na czym najbardziej ci zależy? Jakiego rodzaju tkaniny preferujesz i czy potrzebujesz kompletnego zaciemnienia?

Jeśli nie, w szczególności możemy ci polecić rolety dzień i noc. Charakteryzują się naprzemienną budową, w której występują paski o (niemal) całkowitej przepuszczalności dla światła oraz takiego, które nie są transparentne. Dzięki temu, w zależności od ustawień pasków względem siebie, możemy otrzymać większy lub mniejszy cień.

Taka możliwość sprawia, że rolety dzień i noc są idealne do pomieszczeń, w których odpowiednia ilość światła zależy od tego, co aktualnie tam robimy, jaka jest pora dnia, kto tam przebywa. Sprawdzą się w salonie czy gabinecie, ale mogą być też wykorzystywane w sypialni.

Na wymiar w kolorze białym

Najlepsze rolety to te, które zostały przygotowane na wymiar, jak można zrobić pod adresem https://rolety24.net/roleta-mini-dzien-noc-biala-na-wymiar. Znajdują się tam białe rolety dzień i noc, które dodają pomieszczeniu unikatowego charakteru. Podkreślają wygląd okna, przyciągają do niego uwagę. Jednocześnie są doskonale dopasowane i nie mają wolnych przestrzeni, luk czy jakichkolwiek błędów konstrukcyjnych. Dzięki temu mogą się prezentować naprawdę doskonale, a ich jasny kolor pomaga rozświetlić i powiększyć pomieszczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here