Projekty domów z piwnicą

Zlecając projektantowi wykonanie projektu domu z piwnicą, możemy zastanawiać się, czy aby na pewno poradzi sobie z tym zadaniem. W końcu to trudniejsze niż projekt zwykłego domu, bez pomieszczeń osadzonych pod poziomem podłogi.

Potrzebę posiadania domu z piwnicą wykazuje wiele osób, decydujących się na budowę własnego, przestronnego lokum. To świadczy niewątpliwie o zapobiegliwości i umiejętności przewidywania. Taki dom ma przecież wiele zalet:

– piwnica posiada zazwyczaj odpowiedni mikroklimat do przechowywania przetworów, zimowych zapasów warzyw korzeniowych i owoców.

– w piwnicy możemy urządzić warsztat na potrzeby majsterkowania, naprawy sprzętów domowych itp.

– piwnica doskonale nadaje się na schowek rzeczy sezonowych, np. sprzętu narciarskiego latem, czy pływającego zimą.

Projekty domów z piwnicą

Kiedy budujemy dom po raz pierwszy i dopiero uczymy się krok po kroku zagadnień z tym związanych, mamy prawo zastanawiać się nad tym, czym powinien charakteryzować się projekt z piwnicą. Na pierwszy ogień na pewno pójdzie myśl: lepiej zamówić, czy kupić gotowy? Warto wiedzieć, że gotowe projekty domów z podpiwniczeniem są tańsze niż takie, które zamówimy u projektanta. W dodatku projekt zamówiony będzie wymagał od nas poświęcenia czasu na przedyskutowanie wszelkich niuansów i wyjaśnienie wykonawcy, o co nam chodzi i czego potrzebuje cała nasza rodzina.

Projekty domów z podpiwniczeniem

Oczywiście, także projekty zamówione indywidualnie mają swoje niezaprzeczalne zalety. Projektant może uwzględnić nasze pomysły, np. specjalny schowek na odkurzacz do liści, czy zamykaną spiżarnię na słoiki z przetworami. Powinniśmy jednak wziąć pod uwagę, że na tego typu projekt poczekamy dłużej. Jeśli ważnym czynnikiem jest dla nas czas, gotowe projekty domów z piwnicą są co najmniej warte przejrzenia.

Dom z podpiwniczeniem, a garaż

Odrębny problem może stanowić decyzja: chcemy mieć jednocześnie piwnicę i garaż zlokalizowany pod domem, czy lepiej będzie zbudować pomieszczenie dla auta na poziomie domu. To niezwykle istotna kwestia. Dlaczego? Pomimo tego, że zimy z roku na rok są coraz cieplejsze, to nocy z przymrozkami nie brakuje. Nietrudno wyobrazić sobie, ile zachodu wymaga wyjazd z nisko położonego garażu, jeśli podjazd pokryty jest lodem. Jeśli chcemy uniknąć zachodu, to wybranie projektu domu z piwnicą, ale bez podziemnego garażu, będzie właściwie już tylko formalnością.

Znając już wszystkie za i przeciw możemy podjąć decyzję, dotyczącą wyboru projektu domu z podpiwniczeniem. Odpowiedni projekt i możemy zabierać się do pracy! Pracy, której efektem będzie wygodny i przytulny dom z piwnicą dla nas i dla naszych bliskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here