wnętrze salonu

Każdy z nas pragnie mieć piękne i stylowo urządzone mieszkanie. Większość ludzi remontując i dekorując swój dom lub mieszkanie zadaje sobie pytanie, jaki kolor ścian do salonu wybrać?

Salon, to jedno z najważniejszych miejsc w każdym domu. Tu toczy się życie, tu spędzamy najwięcej czasu oglądając telewizję, lub przyjmując gości. Pomieszczenie to, powinno więc być wyjątkowe i urządzone w taki sposób, aby zapewniało komfort i wygodę.

Jak to zrobić? Jaki kolor ścian do salonu wybrać?

Kupno odpowiedniej farby zależy od wielu czynników. Zanim przystąpimy do wyboru samego koloru, warto zastanowić się nad jej marką. Okazuje się bowiem, że te same farby w istotny sposób się różnią. Na rynku znajdziemy wielu producentów farb, cieszących się różną opinią. Także cena jest tu bardzo zróżnicowana. Nie warto jednak oszczędzać. Dobrze kryjąca i wydajna farba nie może być tania. Jej jakość ma decydujące znaczenie dla końcowego efektu naszych prac dekoratorskich. Źle rozprowadzona, niedostatecznie kryjąca i zwyczajnie brzydka farba, może oszpecić nawet najpiękniejszy salon. Warto przeczytać opinie użytkowników na internecie, aby mieć pewność, że kupujemy najlepszy towar. Więc jaki kolor ścian do salonu więc wybrać?

salon

Jeśli będziemy dekorować nasz nowy dom, czy zakupione mieszkanie, do którego nie mamy jeszcze mebli, to sprawa jest dość prosta. Ściany możemy pomalować na dowolny, lubiany przez nas kolor. Ważne jest jednak, aby wziąć pod uwagę metraż pomieszczenia i ilość światła w ciągu dnia. Jeśli salon jest malutki, warto zrezygnować z ciemnych barw. Wyraziste beże, czernie lub czerwienie, mogą w istotny sposób zmniejszyć pomieszczenie i nadać mu posępny wygląd. Dotyczy to także oświetlenia w naszym pomieszczeniu. Jeśli salon ma małe okna i jest wyraźnie zacieniony, to ciemne kolory jeszcze pogłębią ten efekt.

Będziemy wtedy zmuszeni do korzystania ze sztucznego źródła światła, aby odpowiednio rozświetlić mroczne pomieszczenie. Zupełnie inna sprawa wygląd, gdy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogromnego salonu. Duże okna lub drzwi tarasowe, które wprowadzają do mieszkania dobrą ilość światła, dają nam możliwość zastosowania ciemnych kolorów farb. Zadając sobie pytanie, jaki kolor ścian do salonu kupić, warto zastanowić się nad późniejszym urządzaniem tego pomieszczenia. Jeśli pomalujemy nasze ściany na czerwony kolor, to musimy się liczyć z koniecznością dopasowania odpowiednich zasłon, sofy, a także dywanu.

Ostre, rzucające się w oczy barwy nie lubią równie ostrych dodatków. Jeśli urządzimy w taki sposób serce naszego domu, to ciężko nam będzie w nim odpocząć i zrelaksować się po ciężkim dniu pracy. Zastosowanie wyraźnych i odważnych kolorów, wymaga wiele ostrożności i rozwagi. Przede wszystkim należy zaplanować dalszy przebieg prac dekoratorskich i wziąć pod uwagę zakup mebli. Kiedy nie mamy pomysłu, jaki kolor ścian do salonu wybrać, można zastosować klasyczną biel.

jaki kolor ścian do salonu

Malując ściany w ten sposób, możemy mieć pewność, że nie popełnimy błędu. Klasyczna biel, choć obecnie dostępna w wielu odcieniach, nada każdemu wnętrzu przestronności i lekkości. Biel dodatkowo daje efekt powiększenia przestrzeni użytkowej, co jest szczególnie przydatne w przypadku małych mieszkań. Do pomalowanych na biało ścian pasuje wszystko. Możemy pokusić się o intensywnie zabarwiony dywan, czy sofę. Na tle białych ścian intensywne kolory będą prezentowały się niezwykle efektownie.

Stojąc przed pytaniem, jaki kolor ścian do salonu wybrać, warto przejrzeć strony internetowe w poszukiwaniu nowych inspiracji. Znajdziemy tam mnóstwo propozycji, jaki kolor ścian do salonu kupić, aby czuć się w nim dobrze i jednocześnie stworzyć niepowtarzalne wnętrze. Wiele przydatnych informacji znajdziemy także w kolorowych magazynach. Architekci wnętrz udzielają praktycznych wskazówek, dzięki, którym unikniemy licznych błędów. Urządzanie i dekorowanie naszego domu, czy mieszkania, to trudne zadanie. Warto się do niego odpowiednio przygotować, aby stworzyć niepowtarzalne wnętrze, w którym będziemy czuć się naprawdę wyjątkowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here