materac

Nie można ukryć, że zakup nowego materaca to coś, czego nie robimy za często. O nowym modelu zaczynamy myśleć najczęściej po kilku, a nawet po kilkunastu latach od zakupu poprzedniego. Po czym poznać, że to najwyższy czas na wymianę materaca? Wykorzystaj jesienną aurę i zapewnij sobie komfortowy wypoczynek!

Skutki źle dopasowanego materaca

Bardzo wiele osób śpi na źle dopasowanym materacu i nawet nie zdaje sobie sprawy, jak przykre skutki się z tym wiążą. Często nawet mimo tego, że widzimy, że model, z którego dotychczas korzystaliśmy, wymaga wymiany, zwlekamy z tym najdłużej jak się da. To bardzo niekorzystne podejście, które oddziałuje negatywnie na zarówno na nasz kręgosłup, jak i jakość naszego snu. Okazuje się bowiem, że spanie na nieodpowiednim materacu może wyrządzić nam wiele złego. Nieodpowiednia powierzchnia, zbyt twarda lub zbyt miękka, powoduje, że odczuwamy silny dyskomfort. Nie jesteśmy w stanie w pełni się rozluźnić, ponieważ nasz kręgosłup nie ma prawidłowego podparcia. Nasze mięśnie są w ciągłym napięciu, co również może przyczynić się do pojawienia się bólu. Nierzadko też nasza szyja nie jest bezpiecznie podparta, przez co tam również odczuwamy dyskomfort. W ostateczności korzystanie z takiego modelu może doprowadzić nawet do wytworzenia się wad postawy i różnych schorzeń. Śpiąc na takim podłożu, nie jesteśmy w stanie się odprężyć, przez co nasz organizm też nie może w pełni się zregenerować. Nasz sen nie zapewnia nam odpowiedniego wypoczynku i może się okazać, że gdy rano się budzimy, wciąż czujemy się zmęczeni i niewyspani. Dyskomfort i brak wygody może też doprowadzić do tego, że ciężej będzie nam zasnąć. Jeśli noce, w których zaśnięcie przychodzi z trudem, będą się powtarzać, mogą zakończyć się zaburzeniami snu takimi jak bezsenność, która nie jest prosta do wyleczenia. Nie pozwólmy na to, aby te nieprzyjemności pojawiły się i w naszym życiu. Nie odkładajmy wymiany starego materaca na później, tylko zatroszczmy się o nasz komfort już teraz.

Kiedy wymienić stary materac?

Nie zapominajmy, że materac to rzecz, z której korzystamy codziennie. Nic dziwnego, że w końcu może się zużyć. Z czasem traci swoje właściwości, zapada się czy pojawiają się na nim wgniecenia. Pierwszy sygnał, który powinien wzbudzić naszą uwagę, to dyskomfort. Jeśli materac, który dotychczas był dla nas idealny, nagle staje się niekomfortowy, może być to znak, że przyszedł czas na jego wymianę. Z racji tego, że jego udogodnienia nie działają tak dobrze jak kiedyś, może już nie zapewniać takiej wygody. Kolejną rzeczą, której warto się przyjrzeć, to wszelkie zniszczenia i zabrudzenia. To normalne, że jeśli używamy materac przez tyle lat, to w końcu mogło dojść do jego uszkodzenia. Nie powinniśmy jednak zupełnie tego bagatelizować. Dziury czy przetarcia na jego powierzchni mogą sprawić, że w jego wnętrzu szybciej będą rozwijać się różne bakterie. Wystające sprężyny to za to łatwy sposób na to, aby się zranić. Jeśli na naszym materacu pojawiają się podobne oznaki zużycia, nie ignorujmy ich. Miejmy na uwadze, że nasz komfort jest najważniejszy. Warto zatem podjąć decyzję i wpisać zakup nowego materaca do listy wydatków na dany miesiąc. Wymiana materaca może być świetną okazją do zrobienia jesiennej metamorfozy naszej sypialni – wybierzemy nowy, komfortowy model materaca, a do tego zaopatrzymy się w ciepłe artykuły sypialniane, które przydadzą nam się, gdy temperatury zaczną spadać.

Jaki materac wybrać?

Jeśli chcemy, aby nowy materac był o wiele bardziej komfortowy i służył nam na dłużej, musimy upewnić się, że wybieramy model idealny dla nas. Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnych modeli materacy – na przykładzie marki Hilding możemy znaleźć między innymi artykuły sprężynowe, piankowe czy też hybrydowe. Zapoznajmy się z właściwościami każdych z nich, aby wiedzieć, czym się dokładnie charakteryzują. Poznajmy ich cechy, a także plusy i minusy. Dzięki temu łatwiej będzie nam postawić na taki produkt, który odpowiada nam w stu procentach. W ten sposób zyskamy pewność, że nowy model zapewni nam najwyższą wygodę. Miejmy na uwadze, że w wyborze materaca trzeba wziąć pod uwagę różne kwestie, takie jak waga, wzrost, osobiste preferencje czy ewentualne dolegliwości zdrowotne.

Decyzja o wymianie starego materaca na nowy to ważny moment. Nie można bowiem ukryć, że zakup nowego materaca to spory koszt. Jeśli jednak widzimy, że podłoże, na którym śpimy, potrzebuje wymiany, nie zwlekajmy. Zapewnijmy sobie taką powierzchnię snu, dzięki której będziemy mogli się skutecznie zrelaksować.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here