Łazienka w stylu skandynawskim

Już dawno minęły czasy, w których każde łazienkowe wnętrze wyglądało identycznie. Dzisiaj inwestorzy bez problemu mogą wyposażać ją w dowolne elementy aranżacji, dzięki którym nawet niewielka łazienka może być zgodna z indywidualnym gustem. Ogromną popularnością cieszą się łazienki urządzone w stylu skandynawskim. Wszystko dlatego, że są niezwykle reprezentacyjne, ale wciąż pozostają idealnie funkcjonalne, praktyczne i sterylne. Sprawdź, jak stworzyć łazienkę w stylu skandynawskim, stawiając na kilka prostych zasad.

Skandynawski minimalizm

Styl skandynawski kojarzy się z minimalizmem, który jest niezwykle pożądany w łazience. Brakuje w nim mnogości dekorów, przepychu, pozostaje zachowawczy, ale nigdy nie jest nudny.

Trzeba podkreślić, że łazienki w stylu scandi są jednocześnie idealnie praktyczne, wyposażone w niezbędne elementy, które pozwalają z tego wnętrza korzystać w pełnym komforcie.

Kolory w stylu skandynawskim

Coraz więcej inwestorów wybiera styl skandynawski w łazienkach, ponieważ ten zakłada ponadczasową, zawsze modną podstawę i zastosowanie jedynie niewielkich dodatków ozdobnych, które sprawiają, że wnętrze staje się nietuzinkowe.

W większości skandynawskich łazienek króluje biel. Ta łączona jest z szarością, beżem, nawet pastelami. Obowiązkowym dekorem są elementy imitujące naturalne drewno lub beton. Dzięki temu biała łazienka nie jest zbyt surowa, ale nadal pozostaje uporządkowana. Co więcej, przewaga bieli i tylko małe akcenty kolorystyczne pozwalają optycznie powiększać łazienkową przestrzeń, a przecież nierzadko jest to najmniejsze pomieszczenie w całym domu.

Stylowe dodatki scandi

Wspomnieliśmy już o elementach imitujących naturalne drewno czy beton. Rzeczywiście, wystarczą dekoracyjne półki z drewna albo betonowa obudowa wanny, aby nadać białej, skandynawskiej łazience oryginalności.

W łazienkach skandynawskich dodatki są niewielkie, ale doskonale dopełniają całe wnętrze. Dekorem może być chodniczek, zapachowe świece, kosze na kosmetyki albo wieszaki na ręczniki – Skandynawskie Uchwyty o wyjątkowym, nieco surowym, w pełni praktycznym, ale nietuzinkowym designie.

Łazienka scandi szybko może przeobrazić się w domowe SPA. Wystarczy, że jej głównymi dekorami będzie żywa roślinność. Wybierając kwiaty do łazienki, należy zwracać szczególną uwagę na specyficzne warunki, jakie panują w tym wnętrzu. Nie wszystkie kwiaty lubią miejsca zacienione albo zbytnią wilgotność powietrza.

Co ciekawe, łazienkę skandynawską można bez problemu zmienić wraz ze zmieniającymi się trendami. Jej podstawy są raczej klasyczne i zawsze modne, dzięki czemu mogą służyć w niezmienionej formie przez wiele lat.

Skandynawskie meble

W skandynawskiej łazience doskonale sprawdzą się meble modułowe. Te są optymalnie funkcjonalne, do tego udaje się dobierać ich komplety idealnie do łazienkowej przestrzeni. Chociaż styl skandynawski niezbyt lubi błyskotki, to fronty szafek mogą być w wysokim połysku. Dzięki temu będą pełnić dodatkowy element dekoracyjny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here