Płytki podłogowe błyszczące – oraz jak je znaleźć

0
601

Wielu aranżatorów wnętrz poszukuje takich rozwiązań, które pozwolą podkreślić ekskluzywny charakter danego miejsca. Dotyczy to zarówno takich obiektów jak galerie handlowe, sklepy z odzieżą, hale i galerie wystawowe, a także liczne inne miejsca o rozmaitym profilu. Jednym z często wybieranych sposobów jest montaż odpowiednio dobranych płytek podłogowych, o lśniącej i gładkiej powierzchni. Podłoga taka oddziałuje bardzo estetycznie na miejsce, w którym została położona. Dodaje blasku, olśniewa, wywołuje atmosferę czystości oraz podkreśla wyjątkowość miejsca. Poniżej przyglądamy się temu tematowi z bliska – podpowiadamy jak wybrać płytki podłogowe do obiektów kulturalnych i komercyjnych, jeśli zależy ci na ich estetycznym i aranżacyjnym dowartościowaniu.

Płytki podłogowe – wygodne w chodzeniu i przyjemne w wyglądzie

Wybór płytek podłogowych powinien zostać dostosowany do miejsca, w którym się znajdą. W przypadku miejsc o ogólnym, publicznym dostępie – na przykład galerii handlowych, muzeów, sklepów z odzieżą – wybrane płytki powinny pełnić przede wszystkim 3 główne funkcje. Po pierwsze – powinny być bezpieczne w czasie przemieszczania się. Dlatego wybór pada najczęściej na płytki o powierzchni antypoślizgowej, gwarantującej wysoki poziom przyczepności i stabilizacji w czasie chodzenia. Poślizgnięcie się na takich płytkach, nawet gdy ich powierzchnia pokryta jest śliską cieczą, bywa bardzo trudne.

Po drugie, ważne jest, by płytki podłogowe umożliwiały ich łatwe i szybkie czyszczenie. Warto więc wybierać przede wszystkim produkty o gładkiej, szlifowanej powierzchni, a jednocześnie minimalnym poziomie porowatości. Dzięki temu brud znajdujący się na płytkach będzie wyjątkowo łatwy do usunięcia, nawet jeśli będą to zaschnięte plamy. Dodatkową zaletą jest fakt, że płytki takie nie wymagają często stosowania żadnych dodatkowych środków chemicznych ani czyszczących – wystarczy ciepła woda, by przywrócić ich powierzchnię do stanu idealnego.

Trzeba kwestia to oczywiście wytrzymałość płytek na zarysowania oraz ich odporność na obciążenia fizyczne. Jest to niezwykle ważne, gdyż w miejscach publicznie dostępnych bardzo łatwo dochodzi do uszkodzenia powierzchni podłogi. Dlatego należy zwracać uwagę na ten parametr w trakcie zakupu i wybierać płytki w wysokim stopniu odporne, których powierzchnia po wielu miesiącach (a nawet latach) dreptania będzie wciąż gładka i połyskliwa.

Płytki o błyszczącej powierzchni – uniwersalne dopełnienie aranżacji

Wybór płytek o gładkiej powierzchni jest o tyle trudny, że wiele spośród dostępnych produktów nie nadaje się do stosowania w pomieszczeniach o tak dużym natężeniu ruchu, jaki panuje w miejscach publicznie dostępnych. Dlatego warto dołożyć starań i wybrać płytki dedykowane do użytku w budynkach o takim właśnie profilu. Do takich należą płytki Lappato.

W czym tkwi ich wyjątkowość? Przede wszystkim – płytkie tego typu zostały poddane specjalnej obróbce na końcowym etapie ich wytwarzania. Chodzi oczywiście o efekt docierania, dzięki któremu pojawia się intensywny połysk. W zależności od poszczególnych modeli stopień połyskliwości może być różny. Znajdziesz zarówno modele o intensywnym, bogatym blasku, jak i te podkreślające głębię koloru lub pokrywającego je wzoru.

Płytki takie są szczególnie chętnie stosowane w pomieszczeniach intensywnie oświetlonych za pomocą sztucznych źródeł światła. Wówczas, połyskliwa podłoga potrafi stać się niemałym urozmaiceniem estetycznym. Odbijając refleksy świetlne, zwiększa jasność w danym pomieszczeniu, a ponadto wywołuje uczucie głębi i zwiększa optycznie dane pomieszczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here