meble kuchenne

Czy wiesz, że to właśnie kuchnia jest tym pomieszczeniem w mieszkaniu, które remontuje się najrzadziej? Nie ma w tym nic dziwnego, bo okazuje się, że wyposażenie kuchni i jej całkowite urządzenie pochłania najwięcej środków finansowych. Wynika z tego, że podczas aranżowania tego „serca domu” nie ma miejsca na najmniejsze pomyłki. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę, wybierając meble do kuchni. Sprawdź już teraz.

Meble kuchenne – właściwości

Największą popularnością cieszą się meble z naturalnego drewna albo lakierowanej płyty MDF. Wszystko dlatego, że właśnie te materiały są najbardziej odporne na wszelkie niekorzystne i wyjątkowe warunki, jakie panują w kuchennej przestrzeni. Meble do kuchni muszą być odporne na wilgoć, wysoką temperaturę, ale przede wszystkim na intensywną eksploatację i uszkodzenia mechaniczne. Nie mogą się rysować, ścierać ani pękać czy odbarwiać. Uwagę zwraca się nie tylko na szafki w kuchni, ale także na blat roboczy, który każdego dnia służy do przygotowywania posiłków dla całej rodziny.

Meble w kuchni – aspekty praktyczne

Każdy projektant doskonale wie, że kuchnia musi być urządzona zgodnie z konkretnym schematem. Funkcjonuje tzw. ciąg roboczy, zgodnie z którym kulinarna przestrzeń staje się w pełni funkcjonalna.

Biorąc ten aspekt pod uwagę, w kuchni powinny znaleźć się nie tylko zamykane szafki z półkami, ale także pojemne szuflady. W szafce narożnej świetnie sprawdzi się tzw. cargo, a wszystkie drzwiczki powinny być zamykane na tzw. cichy domyk.

Co więcej, uwagę warto stawiać na wykończenie frontów. O ile najbardziej praktyczne są meble kuchenne w kolorze białym, bo te wbrew pozorom najłatwiej udaje się utrzymać w czystości, to jednak znaczenie ma również poziom ich lakierowania. Uznaje się, że to meble na wysoki połysk są najmniej odporne na „palcowanie” i widać na nich najmniejszą smugę. Najlepszą opcją będą meble w półmacie.

Meble kuchenne zgodnie z trendami

Ponieważ remont kuchni wiąże się ze sporą inwestycją finansową, największą popularnością cieszą się kuchnie klasyczne, które można ożywiać niewielkimi akcentami dekoracyjnymi, tym samym zmieniając ich charakter.

Kuchnia powinna być spójna z pozostałymi wnętrzami w całym mieszkaniu. Dzisiaj standardem jest już aneks połączony z reprezentacyjnym salonem, w związku z czym kuchnia powinna łączyć się z całą aranżacją. Hitem wciąż są kuchnie skandynawskie, ale również te retro i loftowe. Coraz więcej inwestorów stawia na kuchnie nowoczesne, uwzględniając najnowsze trendy, ale nie zapominając o jej podstawowej, tej praktycznej funkcji.

Bez względu na wybór kuchni pod względem wizualnym oraz na panujące kanony mody, kuchnia ma służyć domownikom. Warto więc zaaranżować ją zgodnie z indywidualnymi potrzebami, preferencjami i gustem. Co ciekawe, dzisiaj te najlepsze kuchnie są nie tylko tworzone na specjalne zamówienie według autorskich projektów. Z powodzeniem udaje się znaleźć gotowe moduły w dobrych sklepach meblowych, także tych internetowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here