Ogród zimowy z aluminiową konstrukcją ścian. Jakie ma zalety?

0
319

Tworząc ogród na dachu, bez wątpienia zastanawiasz się, w jaki sposób możesz zapewnić mu jak największą funkcjonalność, stabilność oraz piękny wygląd. Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań jest budowa ogrodu zimowego z profili aluminiowych, które posiadają doskonałe właściwości, zapewniające optymalne warunki do budowy przeszkleń i korzystania z takiego miejsca. Czym się zatem odznaczają?

Wysoka wytrzymałość

Jedną z pierwszych cech profili aluminiowych, na którą warto zwrócić uwagę, jest wytrzymałość. Aluminium to materiał chętnie wykorzystywany w różnorodnych konstrukcjach, ponieważ odznacza się odpornością mechaniczną zarówno na obciążenia, naprężenia, jak i odkształcenia. Dzięki temu świetnie sprawdza się jako różnego rodzaju stelaże, podtrzymujące większą konstrukcję czy przeszklenia: między innymi ściany i dachy zimowych ogrodów.

Dodatkową zaletą nowoczesnych profili aluminiowych, które można zobaczyć pod adresem https://winter-gardens.pl/, jest dodatek włókien szklanych, które jeszcze bardziej wzmacniają konstrukcję pod względem mechanicznym. W efekcie idealnie sprawdza się ona do tworzenia dużych witryn, okien oraz drzwi, ponieważ podczas użytkowania nie ulega odkształceniu ze względu na dźwigany ciężar przeszkleń.

Ochrona przed zimnem

Kolejną zaletą nowoczesnych profili aluminiowych jest wysoki współczynnik przenikania ciepła. Stanowi on jeden z najważniejszych parametrów takiej konstrukcji, ponieważ mówi o tym, czy ciepło będzie “uciekało” z domu zimą poprzez ogród zimowy. Im wyższy ten współczynnik, tym więcej ciepła zostanie zachowane we wnętrzu, co przełoży się na lepszy mikroklimat w ogrodzie zimowym, a także na większą oszczędność w kwestii utrzymania budynku.

W trójkomorowych profilach aluminiowych znalazła się specjalne przygotowana w tym celu żyłka uszczelniająca Coex, która zapewnia termoizolację i uszczelnienie. Dzięki niej ogród zimowy zawsze będzie przyjemnie ciepły, a koszty ogrzewania domu nie zostaną przez niego podniesione.

Niesamowity wygląd

Niemniej ważna od powyższych, funkcjonalnych cech, jest estetyka ogrodu zimowego. Również i pod tym względem profile aluminiowe nie zawodzą – są malowane proszkowo, dzięki czemu ich kolory są atrakcyjne i pełne, a jednocześnie bardzo trwałe. Co więcej, taka forma malowania to dodatkowa ochrona przed warunkami zewnętrznymi.

Niemniej istotne jest to, że do profili aluminiowych został specjalnie opracowany system drzwi przesuwnych Ultraglide, który nie tylko zapewnia wysoką izolację termiczną, ale również pozwala na uzyskanie niebanalnej przestrzeni. Dzięki dedykowaniu do dużych skrzydeł jezdnych pozwala stworzenie ogrodów zimowych, które w łatwy sposób można otworzyć na ogród zewnętrzny niemalże na całej ich powierzchni. W efekcie całe pomieszczenie cechuje się dzięki temu niezapomnianym czarem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here