Przygotuj samochód do wakacyjnego podróżowania

Obostrzenia wynikające z trwającej pandemii koronawirusa skłaniają nas do wybierania tych destynacji na wakacyjny urlop, do których możemy dotrzeć samochodem. Aby podróż mogła odbyć się w należytym bezpieczeństwie oraz komforcie, warto zadbać o odpowiednie wyposażenie auta. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko ewentualnych usterek, ale również przygotujesz się odpowiednio na nagłe przypadki, które mogłyby zakłócić Twoją podróż. Nie da się również ukryć, że niektóre gadżety znacząco wpłyną na Twoją wygodę w trakcie co najmniej kilku godzin spędzonych w aucie. Sprawdź, czy masz wszystko, czego potrzebujesz na wakacyjny wyjazd samochodem. 

Sprawdź stan techniczny pojazdu mechanicznego

Nawet jeśli Twoje auto ma ważny przegląd i jest na bieżąco serwisowane, dokładnie sprawdź jego stan przed wyjazdem. Stan opon, poziom oleju, płynu do spryskiwacza czy działanie hamulców, to podstawa. Jeśli jakiś element w czasie eksploatacji pojazdu Cię niepokoi, koniecznie zweryfikuj ewentualną wadę w warsztacie samochodowym. 

Przed wyjazdem posprzątaj auto, umyj szyby, pozbądź się zbędnych gadżetów, które mogą Ci przeszkadzać w podróżowaniu. Koniecznie sprawdź działanie klimatyzacji. Jej awaria w czasie wakacyjnych wojaży może przyczynić się do ogromnego dyskomfortu w trakcie długiej drogi do celu czy odbywania wycieczek już na miejscu. 

Apteczka w samochodzie 

Okazuje się, że chociaż posiadanie apteczki w aucie nie jest w Polsce obowiązkowe, to warto wozić ją zawsze odpowiednio wyposażoną. Takie gadżety do auta powinny zawierać akcesoria opatrunkowe, gazy jałowe, bandaże, wodę utlenioną, tabletki przeciwbólowe. Pamiętaj o lekach, jeśli bierzesz je na stałe oraz o lekach dedykowanych dzieciom, jeśli w podróż wybierasz się z najmłodszymi. Wszystkie akcesoria w apteczce muszą mieć ważną datę przydatności do spożycia. Weź też pod uwagę, że apteczka nie musi służyć Tobie, ale być może na drodze będziesz musiał udzielić pierwszej pomocy innym uczestnikom ruchu drogowego. 

Niezbędne wyposażenie pojazdu

Do bagażnika oprócz walizek włóż też sprawną gaśnicę i koło zapasowe. Przydają się podstawowe sprzęty, jak klucze samochodowe, bezpieczniki, pas napinający, ściągacze do tapicerki, kable do ładowania czy klemy do akumulatora. Weź wszystko, aby nie stresować się podczas podróży i w razie usterki nie tracić czasu na oczekiwanie pomocy, jeśli jesteś w stanie samodzielnie poradzić sobie z powstałą wadą. Nie zapomnij też o kamizelkach odblaskowych dla wszystkich pasażerów w razie konieczności ich wyjścia z auta na ruchliwej ulicy. 

Gadżety, które zwiększą komfort podróżowania 

Pokrowce na lusterka, zasłonki przeciwsłoneczne, mata na przednią szybę zapobiegająca nagrzewaniu wnętrza auta, zagłówek, organizer czy zapach samochodowy. Nie są to konieczne gadżety do auta, ale na pewno takie, które umilą podróżowanie i wpłyną na większy komfort w czasie jazdy. 

Pamiętaj również, aby do środka auta wsadzić wodę do picia, niezbędne przekąski i ubrać się wygodnie. Nie zapomnij o okularach przeciwsłonecznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here