Środki na szkodniki

W naszym otoczeniu może pojawić się cała gama różnorodnych szkodników. Mogą to być zarówno owady, jak i zwierzęta czy ptaki. Niestety, ze względu na to, że niosą ze sobą całą serię zagrożeń, należy bezwzględnie się ich pozbywać. Służą do tego różnorodne środki na szkodniki, wśród których na szczególną uwagę zasługują te o charakterze ekologicznym.

Ekologiczne produkty na szkodniki

Produkty ekologiczne od Vaco Retail służą do takiej eliminacji szkodników z naszego otoczenia, aby jednocześnie nie powodować jego obciążenia lub jakiejkolwiek destrukcji. Mają charakter zarówno preparatów chemicznych, dostępnych na przykład w sprayu, jak też różnorodnych pułapek, w tym żywołownych.

Oferowane przez Vaco Retail ekologiczne środki chemiczne najczęściej stosowane są w walce z insektami czy ślimakami, które mogą zagościć w domu lub w ogrodzie. Oparte są o wykorzystanie nowoczesnych środków chemicznych, które działają wybiórczo jedynie na konkretny rodzaj organizmu, a nie na całe środowisko. Dzięki temu nie stanowią dla niego zagrożenia i mogą być bezpiecznie stosowane w każdym otoczeniu, zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Nie niosą przy tym żadnego zagrożenia dla ludzi, więc można używać ich również tam, gdzie mieszkają dzieci.

Przykładem środków chemicznych przeciwko owadom mogą być atrakcyjne wkłady zapachowe do elektrycznych rozpylaczy. Zapewniają przyjemną atmosferę w domu i ładny zapach w pomieszczeniu, a jednocześnie działają odstraszająco na owady.

Gryzonie to też problem

W wielu domach czy przedsiębiorstwach duże zagrożenie wynika z obecności gryzoni. Są one wyjątkowo inteligentnymi szkodnikami, które potrafią obejść wiele zabezpieczeń i uniknąć różnorodnych pułapek czy trutek. Pojawiają się w budynkach zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy szukają w nich schronienia przed zimnem.

Gryzonie mogą powodować liczne zniszczenia. Wygryzają dziury i przegryzają kable, co może prowadzić do spięcia urządzeń elektrycznych. Dostają się do jedzenia, które nie tylko zjadają, ale też brudzą, przez co musi zostać wyrzucone. Uciążliwe mogą być także ich odchody, które znajdując się w domu, stanowią potencjalne źródło infekcji pasożytami czy drobnoustrojami.

Z tego względu gryzonie muszą być usuwane tak szybko, jak to tylko możliwe z ludzkiego otoczenia. Przykładem ekologicznych środków na gryzonie mogą być pułapki żywołowne, które pomagają w pozbyciu się tych stworzeń. Zachęcają je do wejścia do środka odpowiednią zanietą, a następnie zamykają, dzięki czemu stworzenia nie mogą dalej bytować w pomieszczeniu.

Gołębie, zmora polskich miast

Gołębi nigdzie nie brakuje. Dopóki jeszcze siedzą w parku, z dala od nas, nikomu nie przeszkadzają. Niestety równie często pojawiają się w okolicy domu, co stanowi już poważny problem. Zostawiają bowiem na dachach, gzymsach, parapetach i balkonach spore ilości odchodów, które mogą być źródłem potencjalnych zakażeń. Jednak również na nie istnieje sposób. Jest nim spray na gołębie, który zawiera odstraszające je olejki eteryczne. Dzięki temu jest skuteczny i bezpieczny dla całego środowiska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here