Rolety jako element wyposażenia wnętrza

0
178

Zastanawiasz się nad tym w jaki sposób ozdobić okna? Zapraszamy do lektury artykułu, w którym omawiamy zalety stosowania rolet okiennych.

Rolety okienne są elementem wystroju wnętrza, który doskonale wpisuje się w potrzeby wielu inwestorów. Stanowią nie tylko praktyczny element osłony okiennej, lecz również atrakcyjną ozdobę mieszkaniowej przestrzeni. Doskonale sprawdzają się w najróżniejszego typu aranżacjach wnętrz, a przy tym okazują się być stosunkowo niedrogie. Na rynku zasłon okiennych dostępnych jest wiele rodzajów rolet, dlatego osobie niezaznajomionej z tym tematem może nie być łatwo dokonać wyboru.

Rolety okienne – praktyczna i piękna osłona okienna

W zależności od zastosowanego typu rolety, mogą one pełnić różne funkcje we wnętrzach. Rolety montowane na ramach okien sprzyjają wizualnego powiększeniu przestrzeni i doskonale sprawdzają się w minimalistycznych eleganckich wnętrzach. Natomiast rolety rzymskie nadają wnętrzu przytulności i ciepła. Dzięki uwzględnieniu starannie dobranych rolet wewnętrznych możemy w łatwy sposób diametralnie odmienić charakter wnętrza. Na uwagę zasługuje również fakt, że rolety są na ogół dość proste w montażu – szczególnie te w kasecie montowane bezpośrednio na ramie okna. Ostatecznie w razie problemów z montażem zawsze można skorzystać z pomocy fachowca.

Rolety dzień noc – coraz bardziej popularne

Rolety dzień noc możemy stosować w każdym wnętrzu. Dodają one aranżacji nowoczesności stanowiąc jednocześnie bardzo praktyczny element wyposażenia. Dzięki tego typu roletom możliwe jest dokładne regulowanie nasłonecznienia we wnętrzu pomieszczenia. Roleta jest zbudowana z dwóch rodzajów pasów, które możemy na siebie w różnym stopniu nakładać. Roletę można całkowicie zwinąć uzyskując maksymalne nasłonecznienie wnętrza. Ale można ją również złożyć tak, że całkowicie będzie ona zasłaniać okno. Ciekawy efekt wizualny możemy osiągnąć unosząc taką roletę odsłaniając czwartą część okna. Roleta dzień noc jest bardzo prosta w montażu, zazwyczaj montowana jest bezpośrednio na ramie okiennej.

Nie rezygnuj z firan

Decyzja o zastosowaniu rolet niekoniecznie musi wykluczać wykorzystanie firan czy eleganckich zasłon. Jak czytamy na blogu firmy RoletyPolska.pl jak najbardziej można stworzyć osłonę okienną wykorzystującą wszystkie te elementy. Na przykład znakomicie sprawdza się połączenie rolety rzymskiej z zasłonami. Z kolei roleta w kasecie zamontowana na ramie okiennej może stanowić doskonałe uzupełnienie w przypadku tradycyjnej firany i zasłony. Jednoczesne zasłonięcie zaciemniającej rolety oraz zasłon pozwala uzyskać głęboką ciemność. Z kolei rolety typu dzień noc znakomicie komponują się z gładką minimalistyczną firaną. Zastosowanie rolet w połączeniu z firanami bądź zasłonami najlepiej się sprawdzi, gdy oba elementy będą tego samego koloru tworząc harmonijną kompozycję.

Rolety zewnętrzne – bezpieczeństwo i prywatność

W wielu domach jednorodzinnych stosuje się rolety zewnętrzne. Jak najbardziej jest to rodzaj osłony okiennej stanowiącej przede wszystkim praktyczny element wyposażenia domu. Roleta zewnętrzna jest wykorzystywana przede wszystkim w celu zapewnienia bezpieczeństwa – na przykład w okresie dłuższych wyjazdów, gdy przez wiele dni nikogo nie będzie w domu. Takie mieszkania mogłyby stać się łatwym łupem dla złodziei. Solidna roleta zewnętrzna stanowi trudną do sforsowania barierę – o ile jest oczywiście całkowicie zasłonięta. Roleta antywłamaniowa może jednak pełnić również inne funkcje. Na przykład białe rolety zewnętrzne stanowią znakomitą osłonę przed promieniami słońca w trakcie letnich upałów. Wystarczy zaciągnąć rolety gdy rankiem wychodzimy do pracy. Po powrocie zastaniemy mieszkanie ze stosunkowo niską temperaturą – zasłonięte rolety zewnętrzne razem z taflą szklaną okna stanowią całkiem niezłą barierę termiczną. Biała roleta stosunkowo powoli się nagrzewa.

Artykuł opracowany przy współpracy z firmą Najtanszewewszechswiecie.pl oferującą praktyczne osłony okienne na każdą kieszeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here