oczko wodne

Zadbane oczko wodne może być piękną ozdobą ogrodu, który z miejsca nabierze niepowtarzalnego charakteru. Podczas kompletowania wyposażenia należy skupić się przede wszystkim na niezbędnym sprzęcie, ponieważ to właśnie od niego zależy w dużej mierze estetyka zbiornika. Sprawdź, na co należy zatem zwrócić uwagę podczas zakupów w sklepie z urządzeniami do oczek wodnych.

Pompa

Choć pompa rzadko jest pierwszym skojarzeniem z wyposażeniem oczka wodnego, to jest jednym z najważniejszych urządzeń do przydomowego zbiornika. To właśnie pompy do oczek wodnych są odpowiedzialne za dostarczenie rybom, roślinom i innym organizmom żywym tlenu. Szukając sprzętu do napowietrzania wody, należy kierować się rozmiarem zbiornika i wydajnością pompy. Ponadto warto upewnić się, że wybrany model będzie kompatybilny z filtrem.

Filtr

Wybór filtra to jeden z najważniejszych etapów przygotowywania oczka wodnego. Podczas zakupów należy wziąć pod uwagę nie tylko kompatybilność sprzętu z pompą, ale także wydajność niezbędną do oczyszczenia wody w zbiorniku o określonej pojemności. Warto również zapoznać się ze sposobem montażu i przyjrzeć się designowi filtra. W sklepie online Aquael są dostępne m.in. modele dekoracyjne, w których urządzenie jest ukryte w obudowie w formie doniczki z kwiatami.

Grzałka

Właściciele gatunków ryb, które mogą pozostać w oczku wodnym zimą, obowiązkowo powinni zaopatrzyć się w grzałkę. Taki sprzęt jest niezbędny do utrzymania odpowiedniej temperatury wody. Jeśli nie użyłoby się grzałki zimą, to mogłoby dojść do zamarznięcia powierzchni zbiornika i ryby zwyczajnie udusiłyby się z braku tlenu. Dobrym pomysłem może być zakup modelu z termostatem, który umożliwia pełną kontrolę nad temperaturą wody w zbiorniku. Ponadto warto zwrócić uwagę na nowoczesne urządzenia energooszczędne, które nie będą generować zbyt dużych kosztów.

Sterylizator

Czysta woda w oczku wodnym jest ważna nie tylko ze względu na ładny wygląd zbiornika. Jest także niezbędna dla stworzenia odpowiedniego środowiska dla ryb i uniknięcia problemów zdrowotnych organizmów żyjących w zbiorniku. Sterylizator jest urządzeniem, które może wspomóc filtr w oczyszczaniu wody. Dzięki specjalnym lampom UV-C taki sprzęt świetnie radzi sobie w walce z różnego rodzaju glonami i mikroorganizmami szkodliwymi dla ryb. Ponadto sprawia, że woda nie ulega zazielenieniu, co bezsprzecznie podnosi walory estetyczne oczka wodnego.

Oświetlenie

Montaż lamp oczywiście nie jest obowiązkowy, jednak z pewnością pomoże w stworzeniu niepowtarzalnej aranżacji przydomowego oczka wodnego. Dzięki odpowiedniemu oświetleniu z internetowego sklepu Aquael można podglądać podwodny świat także nocą. Ponadto nowoczesne urządzenia są wyposażone w energooszczędne diody LED, dzięki czemu nie trzeba przejmować się ewentualnymi kosztami takiej ozdoby. Co więcej, dostępne są również modele, które można umieścić pod wodą. Ciekawy efekt może także dać zastosowanie diod o różnych kolorach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here