Twoja firma w loftowym stylu

0
132

Styl loftowy jest chętnie wykorzystywany w wystrojach wnętrz domowych i firmowych. Nic dziwnego – jest jednym z tych stylów, które przyciągają wzrok swoją wytwornością, a jednocześnie zachwycają minimalistycznym wyrazem. Zobacz, dlaczego warto sięgnąć po niego, przygotowując do otwarcia własny lokal.

Minimalizm – piękni zawarte w skromności

Minimalistyczny styl obowiązuje już od pewnego czasu. Odchodzimy w nim od przepychu i nadmiaru ozdób na rzecz prostych linii, geometrycznych kształtów i jedynie prostych akcentów, które stają się wyrazem elegancji. Dzięki takiej tendencji uznanie zdobywają sobie przede wszystkim meble o gładkich powierzchniach, w których ilość dodatkowych elementów jest sprowadzona do niezbędnego minimum. W tym stylu liczy się wręcz pewna surowość – a ta z kolei idealnie sprawdza się w wielu lokalach.

Sklep czy restauracja mają przede wszystkim zachwycać swoim asortymentem. Jednak wystrój jest w nich równie ważny. Styl minimalistyczny może idealnie wpisać się przy tym w oczekiwania klientów, pozwalając im na spokojne podziwianie produktów w sklepie, bez rozpraszania się otoczeniem. Z kolei w restauracji zapewnia poczucie czystości, przestrzeni i klasycznego piękna, którego nie zaburza nadmiar ozdób.

Nowoczesność i industrializm

Industrialne, postmodernistyczne, nowoczesne – właśnie takie są meble loftowe. Ich cechy doskonale wpisują się we współczesne trendy i sprawiają, że firma z takim wystrojem również kojarzy się z tymi cechami. Dzięki temu może podświadomie zachęcać do kontaktu klientów, którzy stawiają na nowoczesne rozwiązania i szukają partnerów o podobnych zainteresowaniach.

Industrialny wystrój w restauracji to także ciekawy sam w sobie styl, który może zachwycać miłośników awangardowych trendów. Warto pamiętać, iż styl ten wywodzi się między innymi od wykorzystywanych przestrzeni fabrycznych, które posłużyły wielu artystom za wspaniałe atelier. Dzięki takim skojarzeniom wnętrze lokalu nabierze dodatkowego smaku i świetnie wpisze się w miejsko-artystyczny charakter okolicy.

Przestrzeń i naturalna elegancja

Meble loftowe opierają się o wykorzystanie naturalnych materiałów, takich jak drewno i metal. Cechuje je odsłanianie przestrzeni, lekka, świetlista budowa oraz geometryczne kształty. Dzięki tym wszystkim elementom tworzą bardzo eleganckie, spójne zestawy, które łatwo można rozbudowywać i łączyć z nowymi przedmiotami. Co więcej, w każdej firmie zapewnią poczucie przestrzeni i jasności, które da poczucie komfortu zarówno pracownikom, jak i klientom.

Restauracja, sklep i biuro

Jeśli zastanawiasz się, jaki lokal możesz urządzić w stylu loftowym, na stronie hugle.pl znajdziesz kilka ciekawych podpowiedzi. Wśród nich na pierwszy plan wysuwa się przede wszystkim sklep i restauracja, dla których znajdziesz tam dedykowane wyposażenie. Jednak jeśli chciałbyś stworzyć loftowe biuro, na pewno również do niego znajdziesz odpowiednie wyposażenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here