Wybór lampy sufitowej

Lampa sufitowa jest niezbędna do uzyskania optymalnego oświetlenia praktycznie w każdym pomieszczeniu. Niezależnie od tego, czy zamierzasz spędzać czas przede wszystkim w salonie, sypialni czy w kuchni, z całą pewnością w każdej z tych przestrzeni będzie odgrywała ważną rolę. Jak zatem dokonać najodpowiedniejszego wyboru?

Lampa sufitowa o nowoczesnym wyglądzie. Do jakiego wystroju będzie najbardziej pasować?

Nowoczesna lampa sufitowa, która ma minimalistyczny, prosty charakter, jest przede wszystkim bardzo uniwersalna. Można się o tym przekonać, przeglądając kategorię nowoczesne lampy sufitowe – sklep LAMKUR posiada ich bowiem całą serię. Dzięki temu każdy z łatwością wybierze taką, jaka będzie mu odpowiadała, a ponadto dopasuje ją do praktycznie wszystkich mebli czy kolorów panujących w pomieszczeniu.

W pokojach, które mają prosty wystrój, lampa minimalistyczna będzie idealnie z nimi współgrała. Podkreśli surowy charakter wnętrza i nie będzie niepotrzebnie przyciągać wzroku ani wprowadzać dysonansu. Z kolei w pomieszczeniach o bogatym wystroju pozostawi większą otwartą przestrzeń w ich górnej części. Tym samym doda nieco lekkości do już i tak sporej liczby zdobień.

Lampa kuchenna typu supełek

Kuchnia to dla wielu z nas miejsce, w którym po prostu toczy się życie, więc musi być dobrze doświetlona. Jednocześnie zazwyczaj nie potrzebujemy w niej wyrafinowanych kloszy, które potem trzeba długo myć, ani żadnych ozdób. Kuchnia to raczej miejsce praktyczne. Dlatego dobrym pomysłem może być wybranie do niej żyrandola, który nie posiada klosza ani dodatkowych ozdób. Pięknie zaprezentuje się na przykład wersja “supełek”, która zachwyca swoją prostotą, a dodatkowo gwarantuje delikatne ozdobienie pomieszczenia za sprawą ciekawie powyginanych i splecionych elementów.

Lampa do sypialni: niezauważalny plafon

Kolejnym ciekawym przykładem może być wykorzystanie prostego, płaskiego plafonu, który sprawdzi się między innymi w sypialni. Będzie tam prezentował się doskonale ze względu na to, że pozwala zachować bardzo spójny wygląd każdego pokoju, niezależnie od jego wystroju.

Szczególnie możemy polecić plafon z drewnianym wykończeniem, które doda nieco ciepła do całej lampy. Z pewnością spodoba się ona każdemu, kto stawia na naturalne wykończenie wnętrza i lubi charakterystyczny wygląd drewna w miejscu, w którym odpoczywa.

Wiszący okrągły plafon w salonie

Nie zawsze plafon znajduje się tuż pod sufitem. Alternatywą dla niego może być plafon wiszący, który świetnie zaprezentuje się w nowoczesnym salonie. Jego prostota sprawia, że nawet w stosunkowo niskim i małym pokoju nie będzie wyglądał przytłaczająco. Jednocześnie będzie lekko przykuwał wzrok i wypełniał górną część salonu, tworząc w ten sposób ciekawą przestrzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here