Zasłony do szarych ścian

Zasłony to niezbędny element wyposażenia każdego domu oraz mieszkania. Piękne, idealnie układające się zasłony bez problemu znajdziesz tutaj – https://e-rzymskie.pl/. Istotna rola takiego rodzaju aranżacji okien wynika przede wszystkim z podstawowej funkcji zasłon, czyli ochrony wnętrza przed zbyt dużą ilością światła. Gwarantują one jednak znacznie więcej, ponieważ osłaniają nas nie tylko przed promieniami słonecznymi, ale także przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów. Czasami zdarza się, że dosyć dużą trudnością jest dobranie zasłon do konkretnego rodzaju wnętrza. Dzisiaj na warsztat bierzemy wnętrza w odcieniach szarości, ponieważ okazuje się, że wiele osób ma problem z odpowiednim dopasowaniem zasłon do pomieszczenia utrzymanego w takiej kolorystyce. Jak sprawić, by zasłony dopełniły Twoje szare mieszkanie? Dowiesz się tego w poniższym artykule.

Fenomen szarych ścian

Obecnie jednym z najczęściej używanych kolorów do aranżacji ścian jest właśnie szarość. Architekci wnętrz nie bez powodu jednak stosują takie barwy we wnętrzach. Wiele osób zgodzi się z opinią, że współcześnie najpopularniejszym trendem jest funkcjonalność. Wykorzystywanie szarych odcieni możemy spokojnie podpiąć właśnie pod tę cechę. Z czego zatem wynika ten funkcjonalny charakter szarości? Przede wszystkim z uniwersalności, dzięki której mamy nieograniczone możliwości w zakresie dobrania mebli i wszelkich dodatków. Szare odcienie zaczęły coraz częściej pojawiać się w polskich domach również ze względu na rosnącą popularność stylów, do których idealnie pasują stonowane, spokojne barwy. Mamy tu na myśli m.in. takie style, jak skandynawski, nowoczesny, glamour, klasyczny czy industrialny. W każdym z wnętrz utrzymanych w takich stylistykach szarość sprawdzi się naprawdę rewelacyjnie.

Pasujące do szarości zasłony

Jak już powiedzieliśmy wcześniej, szarość to kolor, do którego możemy tak naprawdę bardzo łatwo dopasować różnorodne elementy wyposażenia. Wszystko zależy od tego, jakiego charakteru wnętrze chcemy uzyskać. Jeśli chcemy wprowadzić do pomieszczenia odrobinę szaleństwa, to nic nie stoi na przeszkodzie, by pobawić się kolorami i użyć mocnych barw, takich jak eleganckie bordo, żywy odcień granatu czy soczysta zieleń.

Osoby, które preferują spokojniejsze i subtelniejsze wnętrza mogą bez problemu zdecydować się na zasłony w jasnych kolorach, takich jak delikatny beż czy pudrowy róż. Należy jednak pamiętać o jednej ważnej zasadzie, czyli dobieraniu ze sobą chłodnych oraz ciepłych odcieni i unikaniu łączenia kolorów utrzymanych w tej samej tonacji. Wygląd pomieszczenia można dopełnić białymi meblami – będzie to najbezpieczniejsza opcja.

Podsumowując…

Możliwości w kwestii dopasowania zasłon do szarych ścian jest naprawdę wiele. To, na jaki wariant się zdecydujesz, zależy wyłącznie od Ciebie. Z pomieszczeniem okraszonym szarymi ścianami masz bowiem to szczęście, że niemal każdy kolor zasłon będzie prezentował się doskonale. Nie musisz się bać ani energetycznych, żywych barw, ani łagodnych, stonowanych kolorów. Warto jednak wspomnieć, że kluczem do wspaniałego wyglądu dekoracji okiennych w szarym wnętrzu będzie ich porządne szycie, sposób układania się, a także odpowiedni materiał.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala19/domains/tajemniczewnetrze.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here