Rekuperacja Kielce

Rekuperacja to inaczej wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Chodzi w niej przede wszystkim o odzyskanie energii cieplnej z otoczenia i wykorzystaniu jej następnie w systemie grzewczym. Ten nowoczesny system ma naprawdę wiele zalet, które warto poznać przed budową domu bądź totalnym remontem. Sprawdź, dlaczego rekuperacja cieszy się obecnie tak dużym zainteresowaniem.

Świeże powietrze w domu

Jedną z największych zalet systemu wentylacji mechanicznej jest możliwość ciągłej wymiany zużytego powietrza na świeże. Rekuperacja Kielce i inne polskie miasta może ochronić też przed smogiem, który jest sporym problemem zwłaszcza w sezonie grzewczym. Ma to związek z obecnością filtrów zatrzymujących wiele szkodliwych dla człowieka zanieczyszczeń. Możliwa jest ponadto regulacja poziom wilgotności, co pozwala na osiągnięcie optymalnych warunków dla zdrowia domowników. Rekuperacja jest polecana zwłaszcza alergikom.

Oszczędność energii i pieniędzy

Wiele osób zaczyna interesować się rekuperacją przede wszystkim ze względu na możliwość zaoszczędzenia pieniędzy. Dzięki systemowi wentylacji mechanicznej można znacząco zmniejszyć straty ciepła, zwłaszcza jeśli budynek będzie miał odpowiednią izolację. W sezonie grzewczym ciepłe powietrze jest zatrzymywane wewnątrz budynku, co pozwala na zmniejszenie kosztów ogrzewania. Z kolei latem w przypadku gruntownego wymiennika ciepła bądź jednostki chłodzącej również może zapewnić odpowiednią temperaturę. W konsekwencji można rzadziej używać klimatyzacji bądź nawet zupełnie z niej zrezygnować. To wszystko przekłada się na niższe rachunki za prąd i ogrzewanie.

Łatwa i nowoczesna regulacja

System rekuperacji jest też wyposażony w innowacyjne panele sterujące, które często mają wygodne panele dotykowe i są naprawdę łatwe w obsłudze. Taki sprzęt montuje się na ścianie i łączy odpowiednimi przewodami z rekuperatorem. W przypadku wentylacji mechanicznej firmy Gonar możliwe jest również zarządzanie z poziomu aplikacji zainstalowanej na smartfonie. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które np. nie chcą mieć panelu sterującego na ścianie.

Ekologiczne rozwiązanie

W dobie rosnącej świadomości dotyczącej ochrony środowiska zdecydowanie warto zwrócić uwagę na rekuperację, która jest ekologicznym rozwiązaniem. Przede wszystkim pozwala na zmniejszenie ilości opału wykorzystywanego do ogrzewania domu, co oznacza również mniej zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery. Jeśli dodatkowo zamontuje się gruntowy wymiennik ciepła, to energię można pozyskiwać z gleby.

Wyższa jakość życia

Nie tylko niższe rachunki i świeże powietrze mogą podnieść jakość życia osób mieszkających w budynku z systemem rekuperacji. Wentylacja mechaniczna może rozwiązać problem nieprzyjemnych zapachów po gotowaniu czy też nawet zaparowanych luster w łazience. Ponadto w cieplejsze dni do utrzymania optymalnej temperatury i świeżości powietrza nie trzeba otwierać okien, dzięki czemu w domu nie pojawią się uciążliwe owady.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here