uszak

Uszaki uchodzą za fotele eleganckie, stylowe oraz wysoce estetyczne. Mają duży potencjał ozdobny, mogą być stosowane zarówno jako zwieńczenie aranżacji danego salonu, jak i jako jej uzupełnienie lub przeciwwaga. Niezależnie od sposobu estetycznego wykorzystania uszaka, warto dołożyć starań na etapie zakupów i wybrać fotel dobrej jakości. Wbrew pozorom, poszczególne modele uszaków mogą prezentować nie tylko odmienną jakość wykonania, ale również odznaczać się mniejszym lub większym stopniem komfortu, jaki będą gwarantować w trakcie siedzenia. Poniżej rozwijamy ten temat oraz podpowiadamy – gdzie i dlaczego warto zaopatrywać się w te niezwykle wygodne fotele. 

Jak rozpoznać jakość uszaka? Czyli kilka trików zakupowych 

Uszaki są dziś produkowane przez wiele sklepów meblarskich, które prześcigają się w dostarczaniu ich coraz to nowszych i bardziej komfortowych modeli. W rezultacie znajdziesz zarówno klasyczne i konwencjonalne modele uszaków, jak i ich bardziej rozbudowane i nowoczesne wersje. Klasyczny uszak wyposażony jest zazwyczaj w dwa duże podłokietniki, szerokie (lekko wyprofilowane) oparcie oraz miękkie siedzisko. W konstrukcji uszaka ważna jest także tkanina wykorzystana jako obicie, która powinna prezentować się atrakcyjnie dla oczu. 

Producenci uszaków stawiają także na fotele wyposażone w dodatkowe funkcje i udogodnienia. Popularnym wyborem są uszaki z opuszczanym oparciem, które można dodatkowo wyposażyć w dedykowany podnóżek. Czas spędzony na takim uszaku będzie mijał niezwykle przyjemnie i komfortowo – jest też idealny do popołudniowych i wieczornych drzemek. 

Wielu producentów oferuje uszaki, których konstrukcja została wykonana z materiałów trwałych – takich jak drewno lite. Jeśli Twój zamówiony ostatnio fotel uszak wytrzymał kilka lat bezproblemowego siedzenia, najprawdopodobniej został wykonany właśnie na drewnianym stelażu. Doradzamy, aby sięgać przede wszystkim po uszaki z drewna litego, co gwarantuje ich maksymalną odporność na odkształcenia oraz długą żywotność. 

Obicia uszaków – w poszukiwaniu tkanin wyjątkowych 

Jeśli interesują Cię unikatowe modele uszaków, lub poszukujesz foteli, które odmienią Twój salon, wówczas polecamy sięgnąć po ofertę MEBLE MWM. Zdecydowaną zaletą uszaków z tej oferty jest fakt, że w ich produkcji wykorzystano autorskie tkaniny obiciowe, niespotykane w ofercie innych sklepów i dostawców. Przeglądając poszczególne dostępne modele uszaków, masz możliwość indywidualnego dopasowania koloru oraz typu tkaniny, którą dany uszak zostanie podbity. 

Z oferty tej korzystają zarówno odbiorcy indywidualni, poszukujący uszaków do swojego domu lub mieszkania, jak i odbiorcy biznesowi. Ci ostatni to przede wszystkim osoby wyposażające gabinety, biura, urzędy oraz inne jednostki, w których liczy się nie tylko wygoda siedzenia, ale również urok i styl użytkowanych mebli. Pod tym względem, uszaki wypadają doskonale – wprowadzają klasyczną elegancką atmosferę, dodają pomieszczeniu ciepła oraz wyglądają przytulnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here