Efektowny kominek

Choć właściwie każdy kominek robi spore wrażenie, to niektóre współczesne projekty zdecydowanie wyróżniają się na tle propozycji producentów o bardziej tradycyjnym podejściu. Oryginalne modele mogą nawet stać się główną ozdobą salonu, który jest uważany często za wizytówkę domu i pełni funkcje reprezentacyjne. Sprawdź, jakie kominki mogą być świetnym uzupełnieniem niebanalnej aranżacji salonu.

Kominek trójstronny

Taki sprzęt to idealna propozycja dla osób, które uwielbiają przyglądać się płomieniom. Jak sama nazwa wskazuje, kominki trzyszybowe mają trzy szyby. Dzięki takiemu designowi można obserwować ogień z aż trzech różnych stron, czyli właściwie z dowolnego miejsca w salonie. I to właśnie walory estetyczne kaset trójstronnych sprawiają, że tego typu projekty mogą pochwalić się sporym gronem fanów zafascynowanych oglądaniem płomieni z różnych perspektyw.

Kominki z trzema szybami wyglądają bardzo nowocześnie i jednocześnie elegancko, dzięki czemu sprawdzą się prawdopodobnie w salonie urządzanym w dosłownie każdym stylu. Oprócz dekoracyjnego charakteru takie modele mają również wiele innych zalet. Mogą pochwalić się wyjątkowo niską emisją gazów, wysoką klasą energooszczędności, a także bezpieczeństwem na zdecydowanie zadowalającym poziomie.

Kominek wiszący

Najczęściej w polskich domach można spotkać pięknie zabudowane kominki. Ciekawą alternatywą dla fanów minimalizmu mogą być wiszące modele, które wprost idealnie pasują do nowoczesnych aranżacji. W ofercie firmy WorldFlame, która zajmuje się produkcją i importem kominków, można na dodatek znaleźć projekty o nietypowych kształtach. Geometryczne bryły, okrągłe modele czy też kominki w kształcie łezki na pewno zrobią wrażenie na każdym gościu.

Ponadto sporą zaletą takiego rozwiązania jest to, że optycznie dodaje pomieszczeniom przestronności. W przeciwieństwie do tradycyjnych modeli nic nie stoi na podłodze, zwiększa poczucie ładu i porządku. Pod takim kominkiem można umieścić oryginalny dywan, co z pewnością ożywi salon i doda mu niepowtarzalnego charakteru. Wolna przestrzeń pod urządzeniem ułatwia również czyszczenie podłogi w pomieszczeniu.

Kominek obrotowy

Ten typ kominków zdecydowanie wyróżnia się pod względem innowacyjności. Modele obrotowe zawdzięczają swoją nazwę temu, że można je obracać w dowolnym kierunku pomimo bycia na stałe podłączonym do systemu kominowego. W ten sposób można mieć zawsze idealny widok na płomienie – wystarczy ustawić urządzenie w wybranej pozycji. Takie rozwiązanie na pewno będzie budzić zainteresowanie wśród gości.

Kominki obrotowe sprawdzą się zwłaszcza w przypadku salonów, które są połączone np. z kuchnią lub jadalnią. Montaż sprzętu w odpowiednim miejscu tak zagospodarowanej przestrzeni może sprawić, że spoglądać na ogień w kominku będzie można z obu pomieszczeń. Wystarczy po prostu obrócić urządzenie, co zajmuje dosłownie chwilę. Modele obrotowe szczególne wrażenie mogą zrobić w salonie w stylu nowoczesnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here