Meble do sypialni

Sypialnia – jedno z ważniejszych pomieszczeń w całym domu. Tutaj odpoczywamy po każdym dniu i ładujemy energię na kolejny. Jakie meble do sypialni wybrać i jak ją urządzić aby zarówno zachwycała nas swoim wyglądem, była wygodna a przy tym funkcjonalna?

Najistotniejszy element sypialni – łóżko. Zadając sobie pytanie jakie meble do sypialni wybrać warto rozważyć takie, które oprócz oczywistej funkcji spania posiada też funkcję przechowywania. Na rynku znajdziemy modele z ukrytymi szufladami w klapie pod materacem. Co więcej, decydując się na wysokie wezgłowie (pełniące przede wszystkim funkcję ozdobną) możemy i tam ukryć część szafek. Wybierając lokalizację łóżka, jeżeli to możliwe, wybierz pustą ścianą sypialni, najlepiej z oknem na ścianie po prawej lub lewej stronie (nie na przeciwko).

Meble w sypialni

Najważniejszy mebel w sypialni znalazł już swoje miejsce. Czas wybrać pozostałe meble do sypialni z łóżkiem – bezpośrednio z łóżkiem związane – czyli szafki nocne. Niewielka powierzchnia, na której możemy umieścić niezbędne rzeczy, które gdy odpoczywamy są w zasięgu ręki. To również idealne miejsce na postawienie lampki nocnej, która pozwoli nam skupić światło np. podczas czytania oraz ułatwi wyłączanie oświetlenia przed snem.

Jeżeli sypialnia jest dla nas również miejscem, gdzie przechowujemy większość swojej garderoby niezwykle istotne jest przemyślenie przestrzeni do jej przechowywania. Szafa z drzwiami przesuwnymi to idealne rozwiązanie dla niewielkich sypialni, gdzie tradycyjne drzwi skrzydłowe mogłyby nie znaleźć wystarczająco miejsca. Wybranie progu z lustrem pozwoli ponadto powiększyć pomieszczenie.

Zastanawiasz się jeszcze jakie meble do sypialni z szafą, łóżkiem i szafkami nocnymi? Jeżeli energii rano lub relaksu wieczorem dodaje Wam telewizor znajdujący się w sypialni warto i ten aspekty dobrze przemyśleć. Czy będzie on wisiał na ścianie czy może stał na szafce? Jeżeli zdecydujecie się na wariant stojący, Wasza sypialnia musi przewidywać miejsce na taki mebel. Oprócz miejsca na którym stoi telewizor będzie ponadto mogła pomieścić dodatkową przestrzeń do przechowywania (np. szuflady na bieliznę lub pościel).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here